تدوین سند آموزشی/ دوره‌های تخصصی برای طلاب برگزار می‌شود

بیرجند-مدیرکل آموزش تبلیغات‌اسلامی‌با اشاره به اینکه جامعه ما در زمینه‌های مشاوره، نویسندگی و پژوهشگری نیازهای ویژه دارد، گفت: در این راستا دوره های آموزشی تخصصی را برای طلاب برگزار می کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی متقی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگارمهر خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در حوزه آموزش تمرکز سازمان تبلیغات اسلامی بر گروه‌های تأثیرگذار بر جامعه چون روحانیون مستقر، مداحان، متولیان هیئت‌های مذهبی، معلمان و بانوان فرهیخته است.

مدیرکل آموزش تبلیغات اسلامی بیان‌کرد: از جمله گروه‌هایی‌که به صورت مستمر در عرصه تبلیغ دین فعالیت داشته و تمرکز خاصی در این موضوع دارند، روحانیون مستفر در روستاهای کشور هستند.

متقی‌فر با اشاره به آموزش‌های صورت گرفته ویژه اقشارتأثیر گذار ادامه‌داد: در سال ۹۸ به ویژه در سه مقطع ماه مبارک رمضان، محرم و ایام اربعین اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و در ماه محرم ۱۶ هزار نفر از اقشار تأثیرگذار در جامعه تحت پوشش آموزش‌ها قرار گرفتند.

دوره‌های تخصصی آموزشی برای طلاب برگزار می‌شود

وی‌گفت: جامعه ما در زمینه‌هایی چون مشاوره، نویسندگی و پژوهشگری نیازهای ویژه دارد که باید در راستای رفع این نیاز دوره‌های تخصصی برای  طلاب تعریف کنیم که دو ثمر و نتیجه خوب در پی آن رخ خواهد داد، که برای ما اهمیت دارد.

مدیرکل آموزش تبلیغات اسلامی اظهارکرد: دو ثمره و نتیجه این اتفاق، زنده شدن ظرفیت‌های بومی استان‌های مختلف کشور و تأمین نیروی مورد نیاز استان‌ها از نظر استاد دوره‌های مختلف آموزشی است.

متقی‌فر بیان‌کرد: در زمینه دوره‌های تخصصی به احتمال زیاد در یک ماه آینده اولین دوره تخصصی تدریس و مشاوره را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه‌داد: ما در سازمان تبلیغات اسلامی برای اینکه آموزش‌ها مطلوب باشد یک نظام‌نامه آموزشی را در نظر گرفته‌ایم که در این سند نیازهای آموزشی یک طلبه برای تبلیغ و موانع و مسائل بر سر راه او مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش تبلیغات اسلامی بیان‌کرد: کار پژوهشی مرتبط با این نظام نامه یک پژوهش میدانی بودن است چرا که بر این عقیده هستیم که تا آموزش برآمده بر نیاز نباشد به نتیجه مطلوب و واقعی نخواهیم رسید.

متقی‌فر در پاسخ به سؤالی در زمینه حوزه پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی ادامه‌داد: ساختار سازمان در بحث پژوهش تغییر کرده است و امروزه پژوهش‌های مورد نیاز در بخش آموزش از طریق پژوهشکده باقرالعلوم پیگیری می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل نیاز شدید در داخل خود کشور سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌ای برای آموزش طلاب برای کار تبلیغی بین‌المللی و خارج از کشور ندارد و این مسئله در حال حاضر در دستور کار نیست.

مدیرکل آموزش‌تبلیغات اسلامی‌گفت: البته در برخی از مناسبت‌ها چون ایام اربعین کار تبلیغی در خارج از ایران و در مسیر پیاده‌روی اربعین به صورت استثناء صورت می‌گیرد.

متقی‌فر با اشاره به اینکه حدود سه هزار و ۷۰۰ روحانی مستقر در کشور وجود دارد، اظهارکرد: برنامه‌های آموزشی ما برای طلاب بی‌شک با توجه به شرایط و نیازهای هر منطقه خواهد بود که این یک امر لازم و ضروری است.

وی در زمینه فعالیت‌های آموزشی و تبلیغی ویژه بانوان بیان‌کرد: یکی از طرح‌های سازمان تبلیغات که در ۱۳ استان کشور و از جمله خراسان‌جنوبی پیگیری می‌شود، طرح همیاران تبلیغ ویژه همسران روحانیون مستقر است.

مدیرکل آموزش تبلیغات اسلامی ادامه‌داد: طرح همیاران تبلیغ با دو هدف کمک به همسران طلاب برای موفق شدن در ایفای نقش همیاری تبلیغ و الگو شدن سبک زندگی بانوان است چرا که بی‌شک برای توده‌های مردم شیوه زندگی خانواده یک طلبه نیز حائز اهمیت است.

متقی فر یادآور شد:  ما نیز در حوزه آموزش با کمبود اعتبار رو به رو هستیم ولی کار جهادی روحانیون مستقر و مدیران استانی سازمان این کمبود را جبران کرده است.

کد خبر 4783071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =