اجرای طرح پایگاه‌های اجتماعی مساجد با رویکرد «امامت محوری»

بیرجند- مسئول قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور تبلیغات اسلامی گفت: طرح پایگاه‌های اجتماعی مساجد در مناطق آسیب‌پذیر در سال جاری با رویکرد امامت محوری پیگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام حمیدرفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر خراسان‌جنوبی اظهارکرد: طرح پایگاه‌های اجتماعی با محوریت مساجد در حاشیه‌های شهرها و مناطق آسیب‌پذیرکه از حدود دو سال قبل آغاز شده تاکنون برکات فراوانی به همراه داشته است.

مسئول قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور تبلیغات اسلامی بیان‌کرد: در سال جاری این طرح با رویکرد جدید «امامت محوری» در بسیاری دیگر از نقاط کشور اجرایی می‌شود که امیدواریم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد.

رفیعی با اشاره به اینکه درگام اول اجرای طرح به هر پایگاه اجتماعی اعتباری در حدود ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص یافت، ادامه داد: در رویکرد جدید سازمان تبلیغات طلبه‌ای که متولی یک پایگاه اجتماعی در حاشیه شهر است زندگی خود را نیز به همان منطقه منتقل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه زندگی طلبه در خود منطقه حاشیه نشین شهر همراه با برکات فراوانی خواهد بود، افزود: سازمان تبلیغات متولی بحث درمان آسیب‌های اجتماعی نیست ولی با حضور یک طلبه توانمند و آگاه به مسائل و اجرای برخی از برنامه‌ها می‌توان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم برداشت.

مسئول قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه پایگاه‌های مسجد محور در ۱۸ استان انجام شده است، گفت: طلبه‌ای که در این طرح متولی یک پایگاه اجتماعی می‌شود باید از ویژگی‌ها و شرایط خاصی برخوردار باشد.

رفیعی اظهارکرد: طلبه فعال در پایگاه‌های اجتماعی مسجد محور باید روحیه کار جهادی در مناطق آسیب‌پذیر و روبه‌رو شدن با بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را داشته باشد تا چون یک طبیب توانمند بتواند در راستای کاهش آلام و دردها قدم بردارد.

وی بیان‌کرد: خداوند در قرآن‌کریم به صورت مکرر بیان‌کرده که درد انسان‌ها برای پیامبر(ص) سخت است و انتظار از یک طلبه متولی پایگاه اجتماعی نیز حرکت کردن در مسیر پیامبر(ص) و داشتن نگاهی چون ایشان نسبت به دردهای اجتماعی است.

مسئول قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور تبلیغات اسلامی در زمینه احصاء آسیب‌های اجتماعی با فعالیت طلاب در این مناطق آسیب‌پذیر گفت: برای اینکه بگوییم چه آسیب‌هایی بیشتر وجود دارد، زود است و نیازمند کار دقیق‌تر است.

رفیعی یادآور شد: از جنبه دیگر اینکه انتظار داشته باشیم با کار یکی – دو ساله در یک منطقه آسیب‌های اجتماعی نیز به شدت کاهش یابد نیز شدنی نیست و باید بعد از یک دوره بلند مدت بررسی میدانی برای تأثیرپذیری کار داشته باشیم.

کد خبر 4783082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =