۶۰درصد از هزینه‌های ساخت مدارس در خراسان رضوی ازمحل کمک خیرین است

کاشمر- معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۶۰ درصد از هزینه های ساخت مدارس در خراسان رضوی از محل کمک خیرین و ۴۰ درصد از اعتبارات دولتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خدادادی پیش از ظهر امروز در مراسم خیرین مدرسه ساز روستای سعدالدین که با حضور تعدادی از اعضای یک موسسه خیرین مدرسه ساز در تهران در مرکز رفاهی معلم برگزار شد، با بیان اینکه دغدغه خیرین، ساخت مدرسه های مناسب برای دانش آموزان است، اظهار کرد: تجهیز مدارس به امکانات رفاهی و آموزشی در آموزش فرزندان این مرز و بوم تأثیرگذارتر است.

وی عنوان کرد: مدارس خراسان رضوی ۷۰ درصد دارای استحکام نسبی هستند و فقط ۳۰ درصد نیاز به مقاوم سازی و تخریب و بازسازی دارد که تعداد مدارس تخریبی کم تر است.

وی با اشاره به اینکه با کمک خیرین و اعتبارات دولتی هر سال درصد مدارس تخریبی در حال کاهش و مدارس پایدار و استحکام نسبی بیشتر شده است، اظهار کرد: در نواحی اطراف مشهد و همچنین در شهرهای کاشمر، سبزوار و تربت حیدریه مدارس تخریبی و نیاز به بازسازی بیشتری وجود دارد.

معاون پشتیبانی اداره کل استان آموزش و پرورش افزود: در اکثر شهرهای کوچک و روستاها مدارس دارای استحکام بیشتری وجود دارد.

خدادادی با بیان اینکه در سال ۱۳۷۷ برای اولین بار مجمع خیرین در خراسان بزرگ شکل گرفت و سپس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور راه اندازی شد، تصریح کرد: خیرین در این موقعیت اقتصادی خاص کشور از مسئولین در امر مدرسه سازی پیشی گرفته اند.

وی اشاره کرد: اعتبارات دولتی در تناسب کمک خیرین کمتر است، به گونه ای که در خراسان رضوی ۶۰ درصد هزینه های ساخت مدارس از محل کمک خیرین و ۴۰ درصد از اعتبارات دولتی است.

وی گفت: دولت در تلاش است پروژه هایی که سهم خیرین تکمیل شده است را تکمیل و به سرانجام برساند. در مهر امسال هزار و ۲۰۴ کلاس درس تحویل داده شد.

وی گفت: ۷۲۶ کلاس درس در استان در حال ساخت است.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش اظهار کرد: تاکنون ۲۰ جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان برگزار شده است و در بیستمین جشنواره برای خرداد سال ۹۹ تعهد خیرین ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام شده است و امیدواریم تا خرداد سال ۹۹ شاهد افزایش این تعهد باشیم.

کد خبر 4783367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =