تشکیل دیوان محاسبات شهری برای مدیریت مالی کلان شهرها ضروری است

رییس کمیته منابع انسانی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تشکیل دیوان محاسبات شهری برای مدیریت مالی و محاسباتی کلان شهرها ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلان شهر ها و مراکز استان ها در کرمانشاه با حضور مرتضی الویری رییس شورا یعالی استان ها، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران ، سید ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران، سید حسن رسولی رییس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران و روسای شوراهای اسلامی کلان شهر ها و مراکز استان ها و با برگزاری کمیسیون های تخصصی 4 گانه(کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند، کمیسیون عمران و شهر سازی و کمیسیون حقوق و اقتصادی) رسما آغاز شد.

سید حسن رسولی در پایان کمیسیون حقوقی و اقتصادی این اجلاس گفت: از جمله اولویت های مطرح شده در این کمیسیون اجماع بر سرفصل های برخوردار از اولویت توسط مجاری بالادستی به خصوص شورای عالی استان ها بود که می بایست از مجاری مجلس و دولت در جهت تسهیل بهتر ایفای نقش نظارتی و مقررات گذاری شوراها صورت گیرد.

وی ادامه داد: به طور مشخص تحقق تشکیل دیوان محاسبات شهری برای حداکثر سازی اثر بخشی شان و ساز و کارهای نظارتی شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها و عملکرد های عمومی شهرداران و دهیاران در حوزه مالی و محاسباتی و مدیریتی تاکید شد.

رسولی اما ادامه سخنان خود را معطوف به حوادث اخیر در پی افزایش قیمت بنزین کرد و گفت: با توجه به نا آرامی اخیر در برخی شهر ها با کمال تاسف شاهد نا آرامی هایی بودیم که خسارت های قابل توجهی به اموال عمومی و مشخصا تاسیسات شهرداری وارد آمد.

رسولی در خاتمه سخنان خود افزود: در این کمیسیون همچنین به مباحث مربوط به ذیحسابی مربوط به شهرداری ها، حسابرسی ها در شهرداری ها ، بودجه ریزی و عدم وحدت رویه در نظام بودجه ریزی و تنظیم نظامات اداری، مالی و محاسباتی و مالی در بین کلان شهر ها نیز موضوعاتی مطرح شد.

کد خبر 4783478

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =