دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه اجتماعی در حال حرکت است

مشهد - سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه اجتماعی در حال حرکت است لذا مأموریت‌های ویژه‌ای دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود طاهری لاری پیش از ظهر امروز در همایش هفته بسیج که در سالن همایش‌ دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج و اشاره به سخن امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه بسیج یکی از الطاف و برکات خدا در کشور است، اظهار کرد: جایگاه بسیج مقدس است و تشکیل آن توسط حضرت امام (ره) نشان از دوراندیشی و درایت عمیق ایشان دارد.

وی افزود: در حال حاضر شاهد بسیجی نمونه و الگو در سطح کشورهای منطقه هستیم. اگر کشورهای منطقه همین الگو را در کشور خود پیاده کنند، مسلماً در بحث جبهه مقاومت سربلند خواهیم بود.

طاهری لاری تصریح کرد: بسیج اساتید شاخه‌ای از بسیج کشور، متشکل از اساتید متخصص، متعهد و انقلابی است، که در همه زمینه‌ها می‌توانند حضور فعال داشته باشند. در واقع، مأموریت اصلی در سازمان بسیج اساتید اجرای فرامین مقام معظم رهبری و پیاده‌سازی اهداف و آرمان‌های انقلاب است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه ما تابع ولایت هستیم، ابراز کرد: به عنوان افراد ولایتمدار هر زمانی که امام فرمان صادر کند، به عنوان افراد پایبند به این انقلاب، توانایی پیاده‌سازی فرامین آن را در جامعه داریم.

وی ادامه داد: امروزه چند موضوع در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، بیان می‌شود که در جهت تحقق آن پیش می‌رویم، مانند عملیاتی و پیاده‌سازی برنامه‌های گام دوم انقلاب در سطح دانشگاه‌های استان خراسان رضوی، بهره‌مندی از ظرفیت و پتانسیل بسیج اساتید دانشگاه آزاد، دادن مأموریت‌های ویژه به بسیج دانشجویی و معاونت پژوهشی در حوزه پژوهشی تا در زمینه پایان‌نامه‌ها به پیاده‌سازی برنامه‌ها و بیانیه گام دوم انقلاب بپردازند و آن را تدوین کنند.

طاهری لاری در انتها با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه اجتماعی در حال حرکت است، گفت: دانشگاه اجتماعی مأموریت ویژه‌ای دارد، از همین رو، مسئولیت‌پذیری اجتماعی آن باید افزایش پیدا کند و رویکرد حل مسئله در دانشگاه حاکم باشد.

وی گفت: در استان خراسان رضوی ضمن شناسایی مسائل سازمان‌ها باید به آن‌ها راه‌حل ارائه کرد. از همین رو، ابتدا باید به حل مسائل درون دانشگاه اقدام کرد. زیرا اگر نتوانیم مسائل خود را حل کنیم، نمی‌توان به حل مشکلات جامعه پرداخت. در جبهه نرم، باید پیشتاز بود تا بتوان به جامعه کمک کرد.

در ادامه مجتبی بذرافشان مقدم، رئیس بسیج اساتید خراسان رضوی، با اشاره به رضایت رهبری از عملکرد بسیج، ادامه داد: از مجموع حدود ۱۱ هزار عضو هیئت‌علمی و مدرس در دانشگاه‌های استان، بسیج اساتید استان، سه هزار عضو دارد. در حال حاضر کار عقب‌مانده‌ای مانند موضوع سازمان‌دهی تخصصی نیروی انسانی داریم که در دستور کار معاونت سرمایه انسانی قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر دو اندیشکده‌ جمعیت و ژئوپولتیک مصوب در استان وجود دارد و سه اندیشکده دیگر در حال شکل‌گیری است.

کد خبر 4783517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =