تحریم ها نتوانست موتور واحدهای تولیدی را از حرکت بازدارد

بابل - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم های موجود نتوانست موتور محرک واحدهای تولیدی کشور را از حرکت بازدارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح برج اصناف شهرستان بابل ضمن ابراز خرسندی از چنین واحد صنفی بی نظیر در کشور که باعث تجمع واحدهای صنفی دریک مکان شده است اظهار داشت: چنین مکان هایی علاوه بر تجمع واحدهای صنفی می تواند در رونق کسب وکار در جامعه تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به بحران اقتصادی موجود از مسئولان واحد صنفی خواست نظارت دقیق بر واحدهای صنفی زیر مجموعه خود داشته باشند و از آنان خواست که قبل از ورود پرونده های واحدهای صنفی به تعزیرات در واحدهای صنفی نظارت دقیق تری صورت گیرد تا با کنترل دقیق با گرانفروشی واحدهای صنفی مبارزه شود.

وی همچنین ادامه داد: درسال گذشته سازمان صنعت و معدن و تجارت به کمک بسیج اصناف توانست نظارت دقیق تری را در جامعه واحدهای صنفی داشته باشد و با بسیاری از متخلفان مبارزه کند و امید داریم امسال نیز این همکاری صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد که واحدهای صنفی نیز مانند بسیاری از واحدهای تولیدی بعد از تحریم های موجود با مشکلاتی مواجه شدند اما این عامل نتوانست باعث شود که موتور محرکشان از حرکت بایستاد.

رحمانی مشکل عمده تولیدات داخلی را عرضه نامناسب عنوان کرد و افزود: واحدهای صنفی می توانند با عرضه متناسب، تولیدات داخلی را جایگزین کالاهای خارجی کنند ودر رونق تولید گام موثری بردارند.

رحمانی بیان کرد: همچنین دولت باید بسترهای مناسب را برای ارائه کالاهای داخلی در واحدهای صنفی فراهم کندو واحدهای صنفی نیز با بهره گیری از استاندارهای بین المللی در عرضه کالاهای داخلی بیش از کالاهای خارجی گام بردارند زیرا کالاهای داخلی می توانند زمینه ساز ایجاد اشتغال برای جوانان سرزمین ما باشند.

وی در پایان سخنانش بیان کرد: امید داریم در آینده نزدیک واحدهای صنفی ما در زمینه روابط تجاری با کشورهای همسایه نقش سازنده ای را برخوردار باشند و روابط تجاری قوی را با کشورهای همجوار ایجاد کنند و صادرات در کشور ما جایگزین وادرات شود.

برج اصناف بابل در شش طبقه و با ۱۵ میلیارد تومان هزینه ساخته شد.

کد خبر 4783527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =