بازار مازندران تحت کنترل است/سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیاردی بخش صنایع

ساری - استاندار مازندران گفت: با مدیریت خوب صورت گرفته پس از اصلاح قیمت بنزین، وضعیت بازار استان تحت کنترل است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان شامگاه پنجشنبه در جلسه رونق تولید استان با حضور وزیر صمت در استانداری با بیان اینکه تولیدکنندکان شرایط سختی و تحریمی را پشت سر می گذارنند گفت: با مدیریت خوب وضعیت بازار استان تحت کنترل است و مشکلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان شرایط سختی را در وضعیت تحریمی دارند اما وضعیت بازار استان تحت کنترل است.

استاندار مازندران از مسئولان خواستار رصد و کنترل واحدهای صنفی تحت پوشش شد.

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران نیز  با بیان اینکه وضعیت سرمایه گذاری در استان در گذشته چندان خوب نبود اظهار داشت: ۴۶۴ جواز تاسیس سال قبل صادر شد و امسال این تعداد به ۵۲۹ فقره رسید.

وی با اشاره به رشد چهار درصدی صدور جواز تاسیسف میزان سرمایه گذاری نشان می دهد که رغبت سرمایه گذاران به ایجاد صنایع جدید ۱۰۴ درصد رشد یافته است، همچنین میزان اشتغال نیز در جوازهای تاسیس صادره هشت درصد نسبت به سال قبل رشد یافته است.

قوانلو ادامه داد: در هشت ماه سال قبل ۳۶۲ میلیارد تومان پروانه بهره برداری در استان صادر شد و این میزان در سال جاری به ۷۱۴ میلیارد تومان رسیده است این درحالی که در سال قبل در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان جواز تاسیس صادر شده است.

حجم سرمایه گذاری صنعت به دو هزار میلیارد تومان خواهد رسید

وی با اظهار اینکه امسال چند طرح بزرگ آماده افتتاح در استان وجود دارد افزود: امسال با افتتاح این طرح میزان سرمایه پروانه های قابل بهره برداری به دو هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان صمت مازندران یادآور شد: این میزان نسبت به سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش صنعت در سال قبل به سه برابر افزایش خواهد رسید.

وی گفت: میزان اشتغال در بخش صنعت در سال جاری رشد منفی داردزیرا امسال بیشتر طرح های توسعه ای بهره داری خواهد شد و سال جاری میزان اشتغال به بیش از دو هزار و ۷۵۰ نفر در بخش صنعت خواهد رسید.

قوانلو تصریح کرد: تولیدات صنعتی استان در بخش خودرو رشد منفی ۳۴ درصدی داشته اما در بخش سیمان ۳۱ درصد تولیدات رشد یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ادامه داد: میزان مصرف برق صنعتی استان در شش ماه اول سال جاری در صنایع بزرگ ۱۹ درصد و صنایع کوچک شش درصد رشد یافته است و از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی گفت: مجموع کمک های پرداختی به ۴۱۸ واحد صنعتی استان رشد یافته است و ۱۳۱ میلیارد تومان پرداختی های مستقیم توسط بانکها بوده است و امسال نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه درگردش دو برابر شده است و متناسب با رشد منابع بانکی باید تسهیلات رشد یافته است.

کد خبر 4783596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =