نسل جدیدی از تجهیزات بومی به «نداجا» ملحق می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در روزهای آینده، نسل جدیدی از تجهیزات بومی متکی بر ظرفیت‌های فرزندان ملت ایران به«نداجا» ملحق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حسین خانزادی در پیش خطبه های نماز جمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت ۷ آذر روز نداجا، گفت: نیروی دریایی در مسیر حرکت ۴۰ ساله گام اول انقلاب افتخاراتی به دست آورد. نیروی دریایی دشمن را در دریا به طور کامل متوقف کرد و تا پایان ۸ سال دفاع مقدس سیطره خود را بر دریا اعمال کرد.  

وی با بیان اینکه عملیات اسکورت به گونه ای بودکه دشمن تلاش کرد از هوا و زمین کشتی ها را هدف قرار دهد، اظهار داشت: اسکورت ۱۰ هزار کشتی منجر به پایداری اقتصاد شد.

دریادار خانزادی تاکید کرد: با اتکا به ظرفیت داخلی توانستیم امکانات دریایی را به روز کنیم و هویت دریایی در تمامی عرصه ها تثبیت شد و موجب شدیم مظهر اقتدار ملت در دریا باشیم. با حضور در عرصه های بین المللی دریا اقتدار را به استکبار جهانی نشان دادیم.  

وی با بیان اینکه با ساخت تشکیلات جدید و تداوم در حضور دریای آزاد، اقتدار جدیدی برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردیم، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب کار تجهیز نیروی دریایی آغاز شد. ناوشکن جماران، دماوند سهند و ان شاءالله در بهمن امسال دنا به عرصه رزم دریایی وارد خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: ساخت و الحاق تجهیزات جدید در دستور کار این نیرو قرار دارد، از این رو از بیمارستان‌های این نیرو در بندرعباس و کنارک تا پایان سال جاری بهره برداری می شود.

دریادار خانزادی با بیان اینکه با تجهیزاتی که مناسب خلیج فارس بود،  پا در اقیانوس‌ها گذاشتیم و جلوه‌های علمی و صنعتی خود را به رُخ استکبار کشیدیم، خاطرنشان کرد: برای تامین اقتصاد کشور در همه آب‌های آزاد جهان با دزدی دریایی و تروریسم دریایی جنگیدیم و امنیت ناوگان جمهوری اسلامی ایران در دریا برقرار شد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۶۴ ناوگروه به آب‌های جهان اعزام شده و اکنون ناوگروه ۶۴‌ نیز در دریای سرخ در حال برقراری امنیت کشتی‌های ایرانی است.

فرمانده نداجا گفت: زیردریایی فاتح نسل جدیدی از زیردریایی‌های کلاس جدید  است که سال گذشته به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد.

دریادار خانزادی با بیان اینکه تمامی این اقدامات، دشمن را به دورایستایی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مجبور کرده است، تاکید کرد: به نحوی که امروز ناوگان و ابزار چشم‌پّر کن دشمن،  ۷۰۰ کیلومتر دورتر از مرزهای ایران ایستاده‌ است.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش باحضور در مناطق کمتر برخوردار و آبادسازی این مناطق به پرچمدار توسعه سواحل مکران تبدیل شده‌ است، بیان کرد: امروز فرزندان این مملکت که در نیروی دریایی مشغول به کار هستند، به دست پرصلابت کارکنان مراکز خودمان تربیت می‌شوند.

فرمانده نداجا به ظرفیت جوانان انقلابی پرداخت و بیان اینکه به جوانان انقلابی اعتماد کردیم، اظهار داشت: آنان را به عرصه آوردیم و تمامی کارکنان از نسل انقلاب هستند و از حضور جوانان در نیروی دریایی استقبال می‌کنیم.

دریادار خانزادی تاکید کرد: علیرغم تحریم‌هایی که دشمن به کشور و نیروهای مسلح وارد کرده است در روزهای آینده، نسل جدیدی از تجهیزات بومی متکی بر ظرفیت‌های فرزندان ملت ایران به نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

وی با بیان اینکه دریاهای ما امن است و حضور ایادی استکبار،  آمریکا و انگلیس و رژیم منحوس اشغالگر قدس نمی‌تواند این امنیت را خدشه‌دار کند،تصریح کرد: دوره نمایش های دروغین و پرسه زدن‌های نمایشی به پایان رسیده است و دشمنان و ایادی آنها باید جان سربازان و ابزارهای حلبی خود را بردارند و منطقه را ترک کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید براینکه امروز ملت‌های دنیا بیدارند و زیر چتر ائتلاف‌های استکباری و نمایشی آنان نمی‌روند،تصریح کرد: شوکت و عظمت دروغین استکبار با دشمنی که با انقلاب و ملت ایران کرد، به سرعت در حال فروریختن است؛ دنیا دید که چگونه پوزه ائتلاف نمایشی‌شان به خاک مالیده شد. 

دریادار خانزادی با بیان اینکه نیروی دریایی پرچمدار احیای تمدن دریایی ایران است، گفت در آینده نزدیک شاهد توسعه این تمدن خواهیم بود.

کد خبر 4783679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =