تقوا مانع اختلاس و رانت خواری است/ خنثی کردن توطئه خطرناک دشمنان

ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، داشتن تقوای الهی را مایه نجات دانست و گفت: تقوا مانع بروز اختلاس و رانت خواری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نمازجمعه ساری با تاکید بر رعایت اخلاق و تقوای الهی و اینکه برای دستورات خداوند باید احترام قائل شد گفت: آنجایی که حرام است نباید ورود پیدا کرد و به واجبات الهی بپردازد و آن را محترم بشمارد.

وی با اظهار اینکه باید شعائر الهی را تعظیم کنیم تصریح کرد: از این زندگی دنیا باید راه و توشه تقوا برداریم و بهترین کالا را از مزرعه دنیا برای سفر آخرت داشته باشیم زیرا تقوا مایه نجات است.

حجت الاسلام محمدی لائینی با عنوان اینکه اگر تقوا داشته باشیم، اختلاس، رانت خواری و دزدی و آسیب اجتماعی ایجاد نمی شود گفت: ریشه خشم و خشونت ها در بی تقوایی است و انباشت پرونده ها در دادگستری ناشی از کم توجهی به تقوا است.

وی بهترین راهکار نجات جامعه را تقوا دانست و گفت: جامعه و انسان باتقوا رستگار است.

وی دربخشی از سخنانش با بیان اینکه حضرت مسیح بن مریم به نبوت خود اعتقاد داشت گفت: طبق فرمایش رسول اکرم (ص) حضرت مسیح، بنده خداوند بوده است.

نیروی دریایی خدمات فراوانی انجام داده است

امام جمعه ساری در خطبه های دوم نمازجمعه با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو و گرامیداشت سالروز میلاد حضرت امام حسن عسگری (ع) و روز نیروی دریایی اظهار داشت: نیروی دریایی خدمات خوب و فراوانی برای حفظ آب ها کرده است ودر دفاع مقدس نیز خدمات قابل تحسینی داشته است.

وی با عنوان اینکه جوانان کشور را رشد داده اند گفت: هرجا که مدیریت جهادی بوده، رشد کرده ایم و موفق بوده ایم و امروز دانشگاه نیروی دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر در بسیاری از جهات در دنیا بی نظیر است.

پیوستن به معاهدات جهانی زنجیر اسارت است

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی ایران یک چله پرافتخار را بدون خیانت به آرمان هایش پشت سر نهاده است و برابر همه وسوسه ها ملت ایران از کرامت و اصالت شعارهایش صیانت کرده است افزود: جدایی دین از سیاست و حکومت، اتکای به غرب، پیوستن به معاهده های جهانی که زنجیر اسارت و تحریم را به گردن ما می آویزد از جمله وسوسه های فراروی ملت است.

وی ادامه داد: وسوسه نه غزه نه لبنان و دست کشیدن از دانش های فاخر و اثربخش از دیگر وسوسه های فراروی ملت و انقلاب اسلامی ایران است که باید مراقبت کرد در دام آن نیفتیم.

حجت الاسلام محمدی لائینی با عنوان اینکه پنج وسوسه فوق همیشه پیش روی ملت ایران قرار دارد گفت: اگر این وسوسه ها تحقق می یافت، ملت کرامت و اصالت شعارهایش را از دست می داد و دشمنان از آغاز انقلاب تاکنون شگردهایی را در پیش گرفتند و فشار تحریم ها از جمله شیوه ها برای شکستن ملت ایران بوده است.

ملت ایران با بصیرت توطئه خطرناک اخیر را خنثی کرده است

 امام جمعه ساری تصریح کرد: هدف تحریم های ظالمانه و سنگین و ایجاد آشوب های کوچه و خیابانی و داخلی را به زانودرآوردن انقلاب و ملت اسلامی است و این سیاست ها ریشه بنی امیه ای دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران، با بیان اینکه خطرناک ترین توطئه ها را چند روز اخیر پشت سر گذاشتیم گفت: ملت ایران با بصیرت از کرامت و اصالت شعارهایشان برابر همه وسوسه ها دفاع کردند که تحسین مقام معظم رهبری را برانگیخته است.

وی افزود: توطئه اخیر عمیق، وسیع و بسیار خطرناک بود تا بتواند در یک بزنگاه حرکت تخریب، شرارت و آدمکشی را انجام دهد و این حرکت به وسیله مردم نابود شده است.

امام جمعه ساری، حرکت و جریان آشوب را بسیار خطرناک و پیچیده برشمرد و گفت: مردم مقابل آشوبگران به خیابان آمدند و در مازندران راهپیمایی هایی عظیم انجام دادند که نشانه بصیرت و هوشیاری ملت است و حساب برخی اعتراض ها را آشوب جدا کردند و باید مسئولان صدای اعتراض مردم را بشنونند و بدانند مردم نسبت به برخی عملکردها نارضایتی دارند.

حجت الاسلام لائینی یاداور شد: مردم با بصیرت صف خود را از آشوبگران جدا کردند و بزرگترین ضربه را به آنان زدند و دستگاه های امنیتی و انتظامی با رویکرد اخلاقی و مدیریتی به میدان آمدند و توطئه اخیر را خنثی کرده اند.

کد خبر 4783784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =