هیچ چیزی در بسیج وارداتی و الگو برداری از دیگران نیست

بوشهر - امام جمعه دلوار گفت: هیچ چیزی در بسیج وارداتی و الگو برداری از دیگران نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به ششم آذر ماه و دیدار و تجدید بیعت بسیجیان دلاور با امام بسیجیان اظهار داشت: سخنان و رهنمودهای امام خامنه‌ای مانند همیشه، سرشار از نکات ناب، راهبردهای دقیق و  راهگشا بود.

امام جمعه دلوار بیان کرد: وی ترسیمی بدیع و زیبا از بسیج را مطرح فرمودند بسیج هیچ مشابه و نظیری در دنیا ندارد. هیچ چیز بسیج وارداتی و الگو برداری ازدیگران نیست. یک حرکت کاملا دینی و متکی به اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی است که خدا به قلب مبارک امام بزرگوار ما انداخت.

وی تاکید کرد: تفکر بسیجی و بسیج که مرهون امام راحل (ره) است باید بیش از پیش در جامعه خود نهادینه شود.

حجت الاسلام زاهددوست به این فراز رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که هدف اول دشمن تفکر بسیجی است و افزود: به فرموده حضرت آقا دشمن در صدد است جوان امروز را بی ایمان، بی انگیزه، بی امید، اسیر شهوات، بیکار و تنبل و دچار اعتیاد وشکننده باربیاورد. برای این کار هم دنبال جنگ نرم است تا بتواند به اهدافش برسد.

وی تصریح کرد: اینجاست که جوان بسیجی که جوان با ایمان، با انگیره، پرکار و امیدوار، با اعتماد به نفس، اهل کار و ابتکار، قدردان جوانی و نعمت وجودخود است باید در مقابل دشمن بایستد و در هر دو عرصه جنگ سخت و جنگ نرم در میدان حضور داشته باشد.

زاهددوست گفت: آن چه در روزهای اخیر در سه کشور عراق و لبنان و ایران مشاهده کردیم، به تعبیر حضرت آقا توطئه عمیق و بسیارخطرناک بود. جلوه‌ای از نسل چهارم جنگ‌ها بود که شباهت‌های بسیاری با هم داشتند.

وی افزود: صاحب‌نظران حوزه جنگ و دفاع، نسل‌های جنگ را به ۴ دسته تقسم می کنند که در نسل چهارم و آخرین آن، ابتداء به شکل نامحسوس و نرم عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی مورد حمله واقع می‌شود و سپس با اطلاعات و برآوردهایی که انجام می‌گیرد در فرصت مناسب و به بهانه‌های مختلف، هجمه سیاسی با پیشتازی فناوری اطلاعات و آتش عقبه و پشتیبانی حملات چریکی و سازمان یافته در بازه‌ی زمانی محدود و با شدت و سرعت و خشونت شروع و ادامه می‌یابد.

امام جمعه دلوار بیان کرد: مطلوب اصلی در این حمله در گروه‌ها و کشورهای ضعیف‌تر براندازی و اسقاط حاکمیت است و در کشورهای مقتدرتر، فشار بر مردم و حاکمیت به قصد گرفتن برگ برنده در مواجهات آینده و تغییر محاسبات و رفتار مردم و مسئولان است.

وی افزود: نسل چهارم جنگ‌ها، تمرکز اصلی خود را بر اطلاعات و ارتباطات و کار شبکه‌ای قرار داده و هدف اصلی‌اش، تسخیر افکار و انگیزه‌ها و مغلوب سازی اراده سیاسی مردم برای تغییرات سیاسی در کشورها است.

زاهددوست ادامه داد: در حوادث ناامن سازی اخیر در ایران اسلامی هم، جلوه هایی از نسل چهارم جنگ‌ها را شاهد بودیم که با لطف الهی و عنایات امام زمان علیه السلام و هدایت حکیمانه رهبرانقلاب و بصیرت مردم انقلابی ایران بار دیگر خنثی و رفع شد.

وی خاطرنشان کرد: اغتشاشات اخیر، شرایطی را به وجود آورد تا شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت، تا به خاطر جلوگیری از سوء استفاده دشمن در شکل دهی و ساماندهی گروههای آشوبگر، استفاده از اینترنت برای مدتی محدود شود. شگفت این که بلافاصله کشورهای اروپایی و آمریکا که خودشان، که منشا بسیاری ازسختی‌ها وگرفتاری‌های امروز مردم ما هستند، دایه دلسوزتر از مادر شده و برای قطعی اینترنت فریاد برآورده اند.

زاهددوست اظهار داشت: متاسفانه جمعی از رسانه‌ها و افراد و حتی برخی مسئولان در داخل هم بدون توجه به رنج‌ها و آلام مردم از مشکلات کنونی، برای قطعی اینترنت ناله می‌کنند. رهبر عزیز و دیده بان هوشیار انقلاب بیش از ۱۵ سال است، موضوع فوق العاده مهمِ ایجاد شبکه ملی اطلاعات را از مسئولین کشور مکرر مطالبه می کنند.

وی افزود: مواجهه عاقلانه با اینترنت و فضای مجازی، کنار گذاشتن کامل آن یا بدون قید و بند مواجه شدن با آن نیست بلکه راه عاقلانه و هوشمندانه آن همان تدبیر رهبر عزیزمان یعنی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است تا هم بتوانیم در فضای مجازی حضور داشته باشیم و در عین حال از تمامی تهدیدها و آسیب‌های این فضا برحذر بوده و از فرصتهای آن حداکثر استفاده را ببریم.

امام جمعه دلوار بیان کرد: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از خروج سرمایه ملی برای خرید پهنای باند جهانی جلوگیری می شود، هزینه بسیار زیاد اینترنت برای مردم کاهش می یابد، بازار کار گسترده و عظیم برای جوانان بوجود می آید و از همه مهم‌تر از تسلط دشمن بر فضای اطلاعاتی کشور جلوگیری می شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای شهرستان تنگستان افزود: برگزاری محافل معنوی یادواره شهدا یک رویداد مهم فرهنگی و از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است  لذا دعوت می کنم عموم مردم و ارادتمندان به شهدا در این مراسم معنوی که روز پنج شنبه ۱۴ آذر در مصلی جمعه اهرم برگزار می گردد شرکت نمایند..

کد خبر 4783926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =