تزریق تسهیلات بلاعوض به طرح های خورشیدی/اختصاص ۲ میلیارد اعتبار

بیرجند- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای آبان ماه سال جاری برای نصب هر نیروگاه خورشیدی پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.

رضا سلم آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره ظرفیت خراسان جنوبی برای استفاده از نیروگاه های خورشیدی بیان کرد: با توجه به اینکه بالغ بر ۳۲۰ روز تابش مستقیم خورشید را در استان داریم، تاسیسات خورشیدی بستر مفیدی برای اشتغالزایی است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ بیش از ۵۷ نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد نصب شده است، افزود: سال گذشته ۱۰۰ تفاهم نامه برای نیروگاه های خورشیدی داشته ایم که در حال اجرا است.

سلم آبادی افزود: افزود: از ابتدای آبان ماه سال جاری برای نصب هر نیروگاه خورشیدی پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: در سفر اخیر رئیس کمیته امداد به خراسان جنوبی، دو میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای نصب ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی به استان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به تسهیلات اشتغال کمیته امداد بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد طرح های اشتغال خراسان جنوبی در حوزه روستایی و کشاورزی و دامداری است.

سلم آبادی با بیان اینکه دریافت کننده تسهیلات اشتغال باید فاقد کار بوده و مستمری بگیر هیچ نهادی نباشد، اظهار کرد: ۶۰ درصد تسهیلات کمیته امداد در حوزه  کشاورزی و دامداری پرداخت می شود.

وی با اشاره به تسهیلات کارگشایی کمیته امداد بیان کرد: طی سال گذشته بیش از ۲۵۰ درصد منابع کارگشایی جذب شده و در سال جاری هم صف انتظار نداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به فعالیت مستمر ناظرین فنی بر طرح های اشتغال، کمترین انحرافی را در تسهیلات داریم.

کد خبر 4784191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =