عزم جدی مدیران برای حل مسائل مهم حوزه فرهنگ عمومی استان همدان

همدان - استاندار همدان از عزم جدی مسئولان و مدیران استان همدان برای حل مباحث و مسائل مهم حوزه فرهنگ عمومی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی پیش از ظهر شنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر دستگاه‌های عریض و طویل و مفصل و موثری در حوزه کودک و نوجوان در استان همدان در حال فعالیت هستند، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش باید پایه اصلی این کارها باشند.

وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان در دسترس بوده و معمولاً متاثر از آن محیط نیز هستند، گفت: اداره کل امور اجتماعی و امور بانوان و خانواده استانداری به عنوان هماهنگ کننده دستگاههای ذیربط مطرح هستند و با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ عمومی و مسائل زیرمجموع آن، اداره کل امور اجتماعی استانداری همدان به عنوان هماهنگ کننده تمام دستگاه‌های اجرایی و نماینده دولت در کارگروه‌های تعیین شده حضور خواهد داشت.

اختصاص ساختمان نماینده ولی فقیه در استان همدان به مرکز تربیتی دینی کودک بیانگر اهمیت این اقدام است استاندار همدان با بیان اینکه طرح های تهیه شده برای اجرا پشتیبانی می شوند و باید از سمن‌های فعال در این حوزه نیز در اجرای طرح‌ها استفاده و نقش آنها را تعریف کرد، به اختصاص ساختمان نماینده ولی فقیه در استان همدان به مرکز تربیتی دینی کودک اشاره کرد و گفت: این اقدام امام جمعه همدان نشان دهنده اهمیت این کار است.

وی در خصوص راه اندازی مرکز تربیت کودک در همدان با بیان اینکه باید فرصت زمانی تعیین شود تا کمیته آیین نامه را نوشته و طرح تهیه شود و کار کارشناسی با مسئولیت دستگاه‌های درگیر صورت گیرد و اگر نهایی شد در شورای فرهنگ عمومی استان همدان به تصویب برسد، گفت: در این صورت می‌توان از شورای اجتماعی کشور اعتبار مالی جذب کند و بهتر است طرح در جهت امور اجتماعی کشور تعریف شود تا مشارکت دستگاه‌ها را داشته باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه شمار خانواده‌های متدین همدان بسیار زیاد است اما دشمنان برای نفوذ به بنیان خانواده ساکت نیستند، اظهار داشت: نباید از این موضوع غافل شد و متولیان امر نباید اجازه تحرکی به دشمنان در این زمینه بدهند

تحصیل ۱۵۷ هزار دانش آموز استان همدان در دوره ابتدایی

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه ۱۵۷ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی و ۲۰ هزار دانش آموز در دوره پیش دبستانی در استان همدان مشغول تحصیل هستند، اظهار داشت: ۳ عضر در آموزش و پرورش قابل توجه هستند که معلم، محتوا و دانش آموز را شامل می‌شوند.

محمد پورداوود با بیان اینکه محتواها در آموزش و پرورش کنترل می‌شود، گفت: مهدکودک ها در اختیار آموزش و پرورش نیست.

وی با اشاره به اینکه مهدکودک‌ها متولی دیگری دارد و بهزیستی این مسئولیت را قبول کرده است، اظهار داشت: بارها درخواست شده نظارت بر مهدکودک ها در اختیار آموزش و پرورش باشد تا با توجه به محتواهای در اختیار؛ آموزش ها ارائه شود.

تحمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز گفت: باید وظایف دستگاه های مرتبط در این حوزه مشخص شود و انجمن ها، تشکل ها، سازمان های مردم نهاد و دیگر بخش ها جلسات تخصصی برگزار کرده و آنجا که احساس خلا وجود دارد شاخص‌ها را تقویت کنیم تا برنامه‌ها کاربردی شود.
 

کد خبر 4784486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =