مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در سایه نشاط سیاسی رقم می خورد

همدان - استاندار همدان گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در سایه نشاط سیاسی و ایجاد فرصت برابر برای همه گروه‌ها و سلیقه ها و جریان های درون نظام محقق می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی بعد از ظهر شنبه در مراسم آغاز به کار ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه شعار انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگرفته از اصالت و ضرورت انتخابات «گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی» تعیین شده است، گفت: برای تحقق این مهم اصولی که همه به آن اعتقاد داریم مدنظر خواهد بود.

وی با بیان اینکه اولین نکته مورد توجه ما که اثر بسیار قابل توجهی در عرصه سیاست داخلی و خارجی و همه بخش‌ها دارد حضور حداکثری مردم پای صندوق ها و مشارکت در این رویداد مهم است، گفت: در داخل و خارج نگاه به میزان مشارکت مردم است کما اینکه در ۴۰ سال اخیر مردم خوش درخشیده و قدردان آنها هستیم.

مشارکت مردم در سایه نشاط سیاسی و ایجاد فرصت برابر برای همه گروه‌ها و سلیقه ها و جریان های درون نظام محقق می‌شود شاهرخی با بیان اینکه مشارکت مردم در سایه نشاط سیاسی و ایجاد فرصت برابر برای همه گروه‌ها و سلیقه ها و جریان های درون نظام محقق می‌شود، گفت: ایجاد این فضای بانشاط و فرصت برابر برای همه گروه ها مدنظر است تا نقش آفرینی کرده و مردم را به مشارکت دعوت کنند.

استاندار همدان نکته دوم را سلامت انتخابات عنوان کرد و با بیان اینکه مضمون فرمایشات مقام معظم رهبری نیز همین است که در تمام مراحل انتخابات رای مردم حق الناس است، گفت: موظف به صیانت از آرای مردم هستیم و دقت می‌کنیم با بی طرفی کامل و با نگاه و فرصت برابر برای همه این شرایط فراهم شود تا انتخاباتی سالم و قانونمند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در همه مراحل انتخابات عمل به مر قانون از تاکیدات است و وجود هیئت نظارت استان و شورای نگهبان را یک فرصت مغتنم می دانیم، اظهار داشت: عین قانون را اجرا خواهیم کرد.

شاهرخی با بیان اینکه رسانه‌ها نیز بدانند که هیئت نظارت را فرصت مغتنمی در کنار خود می‌دانیم و هماهنگی و همراهی خوبی هم بین مجموعه ها وجود دارد، اظهار داشت: مرز قضاوت بین همه بازیگران در انتخابات قانون است و همه باید مقید به قانون باشند و اگر این اصل رعایت شود اصل دوم که انتخابات رقابتی است رقم می‌خورد.

نوید یک انتخابات امن را می دهیم

استاندار همدان با بیان اینکه در سایه رقابت قانون مشارکت حداکثری رقم خواهد خورد، گفت: امنیت در کشور بالاست و استان همدان از امن‌ترین استان‌های کشور است و نوید یک انتخابات امن را می دهیم.

وی با بیان اینکه با اقتدار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی امنیت خوب و عالی خواهد بود، گفت: امنیت میتینگ های انتخاباتی هم تضمین است.

شاهرخی با بیان اینکه فرمانداران استان همدان به عنوان مجری انتخابات از بهترین های کشور هستند و در این دوره از انتخابات یکی از بهترین انتخابات در استان همدان را شاهد خواهیم بود، گفت: دهم آذرماه تا دوم اسفندماه پروسه انتخابات به مدت ۸۳ روز را در پیش داریم.

وی با بیان اینکه ۲۵ فرایند را در این پروسه شاهد خواهیم بود که به جز اخذ رای و شمارش آرا همه الکترونیکی انجام می‌شود، اظهار داشت: در استان همدان تمامی شعب اخذ رای تحت پوشش شبکه مخابرات است.

استاندار همدان گفت: در کشور ۲۰۸ حوزه انتخابیه اصلی داریم که ۷ حوزه مربوط به استان همدان است.

وی با بیان اینکه فردا در حوزه های اصلی استان همدان و در وزارت کشور ثبت نام کاندیداها انجام می‌شود، گفت: همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، رزن، بهار و اسدآباد حوزه های اصلی انتخابات استان همدان هستند.

۷ حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی انتخابات در همدان

وی گفت: علاوه بر حوزه‌های اصلی ۱۹ حوزه فرعی نیز در استان همدان داریم که ۱۶ بخشداری و ۳ حوزه فامنین، درگزین و کبودرآهنگ این ۱۹ حوزه فرعی را تشکیل می دهند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه از فردا هر روز به مدت ۱۰ ساعت ثبت‌نام از کاندیداها انجام می‌شود، گفت: ۸ مورد شرایط عمومی برای ثبت نامی ها اعلام شده است.

شاهرخی اظهار داشت: فردا همزمان با شروع فرآیند انتخابات کار ثبت‌نام کاندیداها کلید می‌خورد و هیئت‌های اجرایی برای احراز هویت داوطلبان ۱۰ روز زمان دارند.

وی با بیان اینکه غیر از فاصله ۲۴ بهمن ماه تا ۳۰ بهمن ماه تبلیغات کاندیداها ممنوع است، گفت: با همراهی مردم یک حماسه جاوید دیگر را در تاریخ انقلاب اسلامی درج خواهیم کرد.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه رای مردم حق الناس است، گفت: بازیگران عرصه انتخابات را به این مهم توجه می‌دهم که ملاک عمل ما قانون است و از حقوق همه داوطلبان با تمام توان و جدیت حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه ها همواره همراه مجموعه استان هستند و در همه عرصه ها حضور جدی دارند، گفت: در عرصه انتخابات نیز شاهد حضور فعال رسانه‌ها خواهیم بود

کد خبر 4784897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =