مناسب سازی یک سرای محله در هر منطقه برای افردا دارای معلولیت

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت :هم اکنون در هر منطقه از شهر تهران یک سرای محله برای ناشنوایان، نابینایان و معلولان جسمی حرکتی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جوادی یگانه در مراسم گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت که  در برج میلاد برگزار شد گفت :  معلولیت، محدودیت نیست و البته این منوط به این می‌شود که شرایط حضور آنها در جامعه تسهیل شود و معلولان نیز همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند.

وی ادامه داد : با توجه به تنوع گروه‌های جامعه از جمله سالمندان، معلولان، کودکان و... مدیران شهری باید شهر را به گونه‌ای طراحی کنند که همه گروه‌ها از آن استفاده کنند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، ادامه داد: براساس آمار ۱۵ درصد از جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند که نیاز آنها صرفاً ماهیت پزشکی نیست و در واقع باید بتوانیم توانبخشی مبتنی بر جامعه را برای آنها در نظر بگیریم.

جوادی یگانه ادامه داد: دسترسی آسان برای جامعه معلولان از موضوعاتی است که مورد توجه مدیریت شهری قرار دارد و در معاونت فرهنگی و اجتماعی اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به این که در این دوره از مدیریت شهری رویکرد ما استفاده موثر از موسسات و خیریه‌هاست و در این زمینه اقداماتی انجام شده است و از نظر نخبگان معلول برای نظارت بر پروژه‌های شهری استفاده می‌شود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: در مدیریت جدید شهری برنامه ما استفاده از توان فکری نمایندگان معلول و نظارت آنها بر پروژه‌های شهری است که این روند در دستور کار شهرداری قرار دارد.

جوادی یگانه به اصلاح ساختمان‌های موجود در سطح شهر تهران برای تردد معلولان اشاره کرد و گفت: هم اکنون در هر منطقه از شهر تهران یک سرای محله برای ناشنوایان، نابینایان و معلولان جسمی حرکتی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین براساس برنامه‌ریزی از امروز در ۲۲ سرا در ۲۲ منطقه تهران مترجم ناشنوایان برای ارائه خدمات به جامعه ناشنوایان مستقر خواهد شد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: مناسب‌سازی ساختمان‌های شهرداری تهران در ۲۲ منطقه تهران در دستور کار قرار گرفته است. علاوه بر آن که مناسب‌سازی مجموعه‌های ورزشی در دستور کار قرار دارد که تا به امروز ۹ مجموعه مناسب‌سازی شده است و تا پایان سال این فرایند ادامه خواهد داشت.

کد خبر 4785020

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =