تفکر بسیج مبتنی بر اسلام ناب است/ اثر بسیج در افزایش بنیه دفاعی

شاهرود - روایتگر دفاع مقدس بابیان اینکه بسیج یک تفکر ناب است، گفت: امروز تمام تلاش دشمنان برای ایجاد شبهه پیرامون بسیج است چراکه خدمات این نهاد را به‌خوبی می‌دانند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس اکبریان ظهر یکشنبه در نشستی با حضور مدیرکل و کارکنان و همچنین روحانیان اعزامی و مستقر تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی شاهرود بابیان اینکه امروز ابهامات زیادی درباره بسیج مطرح می‌شود که برای مثال در بین جوانان این شبهه توسط دشمنان مطرح می‌شود که مگر در کشور ارتش و نیروی انتظامی وجود ندارد پس چرا باید بسیج وجود داشته باشد، تأکید کرد: بسیج متعلق به تمام جامعه است چراکه یک تفکر ناب محسوب می‌شود که اگر نبود این ارگان مردمی، امروز به‌واقع نمی‌توان گفت چه بر سر انقلاب اسلامی می‌آمد.

وی افزود: وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید خیلی زود دشمنان برای شکست دادن آرمان‌های انقلابی دست‌به‌کار شدند و لذا مردم با دست‌خالی و در قالب بسیج در برابر تمام دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادند و وقتی جنگ تمام شد این بسیجی‌ها بودند که وظیفه‌شان را تمام‌شده ندانستند و روی به‌سوی سازندگی کشور آوردند و حتی بسیجیان و رزمندگان برای دروی محصولات روستائیان در مزارع حاضر می‌شدند تا چرخ اقتصاد کشور بچرخد و بتوانیم از خسارات جنگ رهایی یابیم و لذا این نشان می‌دهد که بسیج یک تفکر است و نه یک ارگان صرف.

دشمنان همواره در حال برنامه‌ریزی هستند

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: در زمان جنگ تحمیلی، دولت موقت با کاهش مدت خدمت سربازی به یک سال ارتش را خلوت کرده بود و از طرف دیگر بسیاری فرماندهان هم حضور نداشتند و درنتیجه این ارتش از هم پاشیدن چطور می‌توانست در برابر دشمنان دارای حمایت خارجی بایستد؟ از طرف دیگر اما صدام برای جنگ با ایران مدت سربازی را در کشورش به شش سال افزایش داد و تا پایان جنگ به هیچ افسری مرخصی نداد لذا با این تفکر مگر می‌شد با عراق مقابله کرد؟

اکبریان بابیان اینکه دشمنان همه‌جا در حال کار کردن و برنامه‌ریزی هستند، گفت: بسیج امروز درصحنه است اما باید به دسیسه‌های دشمنان نیز توجه ویژه‌ای کرد لذا معتقدیم در این برهه تاریخی اگر همه ما دست‌به‌دست هم ندهیم و همه درصحنه حضور نیابیم دشمنان می‌توانند تأثیرگذاری منفی خود را علیه انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به دسیسه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب و جنگ گنبد و مسئله منافقان تاکنون، بیان کرد: دشمن در طول چهار دهه از عمر انقلاب همیشه در حال توطئه‌چینی بوده است و اگر همین نیروهای مردمی و بسیج آحاد جامعه نبود، انقلاب ۴۰ سالگی خود را نمی‌دید.

بسیج باید در مرکز میدان باشد

پیشکسوت روایت گری دفاع مقدس در ادامه بابیان اینکه بسیج امروز باید در مرکز کار باشد و در این حوزه بسیج روحانیان رسالتی ویژه دارند، گفت: یکی از مسائلی که باید روحانیان به آن توجه داشته باشند بیان مسائل پیرامون شهدا است چراکه شهدا دارای ویژگی‌های بسیار عجیبی هستند. توسل به شهدا می‌تواند برکات و نتایج خوبی را داشته باشد و ما معتقد هستیم که غیرممکن است ما از شهدا چیزی را بخواهیم و آنان اجابت نکنند.

اکبریان کم شدن توکل به ائمه اطهار(ع) و توسل به شهدا را عامل بسیاری از مشکلات امروز جامعه دانست و تصریح کرد: جامعه ما امروز نیاز به ترویج فرهنگ شهدا دارد اگر عموم جامعه به این امر دست یابد غیر ممکن است که انحرافات در جامعه رسوخ کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست پیرامون روش‌های انتقال مفاهیم شهدا، بسیج، انقلاب اسلامی و ... توسط روحانیان و روایتگران دفاع مقدس شهرستان شاهرود بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 4785501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =