لیست ۳۰ نفره هیات اجرایی انتخابات اراک به هیات نظارت اعلام می شود

اراک- فرماندار شهرستان اراک گفت: امروز همزمان با آغاز ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، لیست ۳۰ نفره هیات اجرایی حوزه اراک به هیات نظارت معرفی و ظرف ۴۸ ساعت انتخابات هیات اجرایی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین بختیاری پیش از ظهر یکشنبه همزمان با آغاز رسمی فرآیند نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران در اراک، اظهار داشت: با دستور وزیر کشور نام نویسی نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز آغاز شد و ۱۰ کاربر نام نویسی داوطلبین را در مرکز اصلی حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب واقع در فرمانداری اراک انجام می دهند.

فرماندار اراک بیان کرد: با توجه به پیش بینی استقبال نام نویسی داوطلبین در روزهای آخر بر تعداد کاربران افزوده خواهد شد.

بختیاری گفت: برای ثبت نام داوطلبین تمامی امکانات موجود است و با هیچ مشکلی مواجه نیستیم و همانند انتخابات سال های گذشته افزایش تعداد کاندیدها پیش بینی می شود.

وی بیان داشت: از نظر زیرساختی مشکلی در روند ثبت نام وجود ندارد و تمام تدابیر لازم اندیشیده شده است.

فرماندار گفت: همزمان با برگزاری فرآیند ثبت نام، هیات های اجرایی نیز تشکیل خواهد شد به صورتی که لیست ۳۰ نفره به هیات نظارت ارسال می شود و آن ها تحت عنوان معتمدین آن را تایید می کنند.

بختیاری افزود: معتمدین با انتخاب ۸ نفر و سه نفر شامل فرماندار، دادستان و رئیس ثبت‌ احوال و به ریاست فرماندار هیات اجرایی را تشکیل می دهند از آن به بعد تمام مسایل انتخابات در قالب هیات اجرایی انجام می شود.

وی بیان کرد: امروز لیست ۳۰ نفره هیات اجرایی به هیات نظرات معرفی و پس از اعلام اسامی افراد حداکثر ظرف ۴۸ ساعت انتخابات هیات اجرایی برگزار می شود و این ۱۱ نفر تمامی مراحل کار هیات اجرایی را تا پایان انجام می دهند.

فرماندار اراک گفت: هیات اجرایی به محض تشکیل شدن فعالیت خود را آغاز می کند و مسئولیت بررسی صلاحیت‌ها، بررسی تعداد شعب، چیدمان نیروها و... را بر عهده دارد.

بختیاری اظهار کرد: اراک، مرکز حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است و حوزه های فرعی نیز تشکیل هیات اجرایی و... را باید انجام دهند. همچنین تعیین تعداد شعب اخذ رای توسط هیات اجرایی انجام می شود.

فرماندار گفت: سلامت انتخابات با هیات های اجرایی است و هیات نظارت و هیات بازرسی هنگام برگزاری انتخابات در تمام شعب به منظور جلوگیری از تخلفات حضور پیدا خواهند کرد.

کد خبر 4785524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =