اجرای احکام صادره در حوزه حفاظت از اراضی سرعت گیرد

بیرجند- معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور گفت: اجرای احکام صادره در حوزه حفاظت از اراضی سرعت گیرد.

به گزارش خبرنگارمهر، فرید صیدی‌نژاد ظهر یکشنبه در مراسم معارفه یگان حفاظت امور اراضی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در حفظ اراضی کشاورزی تمام فعالیت‌های ما در حوزه‌های مختلف براساس قانون است.

معاون‌حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور بیان‌کرد: اگر در خراسان‌جنوبی با محدودیت اراضی و خاک مطلوب رو به رو هستیم باید دقت بیشتری در کار داشته و نمی‌توانیم هر خاکی را به ساخت مرغداری و یا گلخانه اختصاص دهیم.

صیدی نژاد با اشاره به اینکه قانون باید برای همه به صورت یکسان اعمال شود، ادامه داد: ما در زمینه حفاظت اراضی بیش از هر چیز در محدوده روستاها کار می کنیم که این مهم نیز باید مد نظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه حوزه اجرای قانون را باید به درستی بشناسیم، افزود: اراضی ملی و دولتی به دلایل عدیده‌ای در محدوده کاری ما نیست و در صورت مشاهده تخلف باید به دستگاه های مربوطه و ذی ربط ارجاع دهیم.

صیدی‌نژاد با  بیان اینکه در توزیع امکانات سطح اراضی و پراکندگی در وسعت را مد نظر قرار داده‌ایم، گفت: حقوق عامه و حقوق خصوصی را باید به صورت دقیق مراعات کنیم ولی این مسئله نباید با حقوق عمومی در تضاد قرار گیرد و این مسئله برای ما حائز اهمیت است.

معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور اظهار کرد: با توجه به پیچیدگی کار در حفاظت از امور اراضی باید دقت در کار خود را افزایش دهیم.

 صیدی نژاد بیان کرد: در وهله اول با انجام اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه نباید بگذاریم که در حوزه حفاظت از اراضی احکام قضائی افزایش یافته و در گام دوم نهایت تلاش خود را برای اجرای احکام صادر شده داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون انتقال خاک به خارج از کشور ممنوع است، ادامه‌داد: در این زمینه جرم‌انگاری صورت گرفته و برای عامل و معاون جرم مجازات تعزیری در نظر گرفته است که اجرای آن را باید اعمال کنیم.

معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور یادآور شد: حتی اگر در موردی نمی توانیم اقدامی در راستای حفاظت از اراضی انجام دهیم باید در قالب وظیفه امر به معروف و نهی از منکر اطلاع رسانی داشته باشیم.

صیدی‌نژاد گفت: خیلی‌ها با تخریب و زمین‌خواری به ثروت می‌رسند که وظیفه ما ممانعت از این اتفاق است.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ آسیایی به عنوان فرمانده یگان حفاظت اراضی خراسان‌جنوبی معرفی شد.

کد خبر 4785698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =