رسانه نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه ایفا می کند

صومعه سرا- فرماندار صومعه سرا با اشاره به نقش آگاهی بخشی رسانه در سطح جامعه، گفت: بیش از سه هزار نفر در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان صومعه سرا مشارکت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جلال سید محمدی عصر یکشنبه در نشست خبری در دفتر فرمانداری شهرستان صومعه سرا با اشاره به آغاز فرآیند ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: از امروز و با آغاز ثبت نام از داوطلبان ۲۵ عملیات برای برگزاری انتخابات باشکوه و با مشارکت حداکثری در صومعه سرا انجام می شود.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌ها و تبلیغات پیش از موعد مقرر نامزدهای احتمالی قبل از آغاز ثبت نام در سطح شهرستان رصد شده است، افزود: در این میان رسانه برای آگاهی بخشی به جامعه و برگزاری انتخابات سالم نقش مهم و تأثیرگذاری دارد.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه انتظار داریم رسانه به رسالت اصلی خود یعنی همان آگاهی بخشی به جامعه عمل کند، گفت: باید مردم را برنامه‌محور پرورش داد تا بجای رأی به شخصیت‌ها به برنامه‌هایی رأی دهند که به توسعه بیشتر شهرستان، استان و کشور کمک کنند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی درباره قوانین انتخابات مجلس شورای اسلامی به مردم،  ادامه داد: مردم باید بدانند انتخابات در کل کشور، استان و شهرستان توسط یک فرد و یا گروه انجام نمی شود و دارای ارکان مختلفی اعم از هیئت نظارت، بازرسی، اجرایی، امنیت و انتظامی است.  

پیش بینی ۲۰۵ صندوق اخذ رأی برای شهرستان صومعه سرا

سیدمحمدی با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات یک تیم با همکاری و هماهنگ انجام وظیفه می کنند، اظهار کرد: باید به مفاهیم و قوانین مربوط به انتخابات توجه کنیم و بدانیم که به عنوان مثال فرماندار مسئول اجرای قانون انتخابات است مسئول اجرای کل آن نیست.

وی با اشاره به پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در سطح شهرستان صومعه سرا، افزود: خوشبختانه فضای خوبی در میان همه اعضای اجرایی شهرستان اعم از شورای تأمین، نظارت، اجرایی و رسانه وجود دارد.

فرماندار صومعه سرا به پیش بینی جدول زمان بندی برای اجرای برنامه‌های انتخابات از ثبت نام تا برگزاری انتخابات و بعد از آن در شهرستان اشاره کرد و گفت: کاندیدا نیز باید هوشمندانه، عاقلانه و اخلاق مدار نسبت به بیان برنامه‌های خود اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما امانت‌دار آرای مردم هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۵ صندوق اخذ رأی در شهرستان صومعه سرا، بیان کرد: افزایش و یا کاهش تعداد این صندوق‌ها توسط هیئت اجرایی و بر اساس ضرورت تعیین می شود.

سید محمدی ادامه داد: بیش از سه هزار نفر در برگزاری هر چه بهتر این انتخابات در شهرستان صومعه سرا مشارکت خواهند کرد.

فعالیت‌ها در فضای مجازی شهرستان صومعه سرا رصد می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با اشاره به نقش مهم رسانه در کنار عوامل اجرایی برگزاری انتخابات، اظهار کرد: باید کمک کنیم تا انتخابات پیش رو به بهترین شکل و به دور از حواشی برگزار شود.

محمد حیدری با بیان اینکه تمام فعالیت‌های فضای مجازی رصد شده است، افزود: بسیاری از این پایگاه ها و کانال تنها برای زمان انتخابات و تخریب و یا تبلیغ علیه یا به نفع نامزدی راه‌اندازی شده که ما همه فعالیت‌ها آنها را رصد می کنیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها بازوان اجرایی مدیران هستند، تأکید کرد: رسانه‌های شهرستان باید در کنار مدیران در برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم مشارکت کنند.

حیدری در ادامه با بیان اینکه بعد از تأیید صلاحیت‌های نهایی نامزدها، تمام کمیته‌ها تشکیل شده براساس قوانین و ضوابط مربوط و رسالت اصلی خود اقدامات لازم را انجام می دهند، تصریح کرد: دوره‌های آموزشی نیز بر اساس برنامه‌ زمان بندی شده و با توجه به وظایف هر عضو در سطح شهرستان برگزار و نکات مهم تذکر داده می شود.

کد خبر 4785948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =