تجاری سازی ایده راهی برای کاهش فاصله صنعت و دانشگاه

شیراز_ رئیس دانشگاه صنعتی شیراز گفت: تجاری سازی ایده های دانشجویان عامل کاهنده فاصله صنعت و دانشگاه است. 

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی علویان مهر دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تجاری سازی ایده های دانشجویان در حال پیگیری است و این عامل فرصتی برای افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت است. 

وی تاکید کرد:یکی از رسالت های دانشگاه صنعتی شیراز حل مشکل صنعت کشور است و توانسته در مناطق مختلف صنعتی ورود کرده و تاثیرگذار باشد. 

او با اشاره به اینکه این دانشگاه ها توانسته  جایگاه خوبی در عرصه های اقتصاد استان داشته باشد، عنوان کرد: آموزش،  پژوهش و پرورش استعداد های دانشگاهی منجر به توسعه علم در صنعت شود.

علویان مهر اضافه کرد:مناسب سازی آموزشی یکی از موضوعات مورد توجه است و سعی شده تا دانش آموختگان به گونه ای تربیت شوند که مورد نیاز بازار کار و برطرف کننده نیاز اقتصاد استان باشند. 

وی با اشاره به نقش مهارت آموزی در آموزش عنوان کرد: مهارت آموزی نیز عنصر بسیار مهمی است که مورد توجه این دانشگاه بوده و تلاش شده تا ارتباط دانشگاه و صنعت با هم کاهش یافته تا  دانش‌آموختگان بتوانند بیشترین ارتباط را با صنعت داشته باشند. 

رئیس دانشگاه صنعتی شیراز با تاکید بر اینکه بیش از هزار و ۵٠٠ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل هستند، ادامه داد: مقرر شده تا  ١٠ رشته به این دانشگاه اضافه شود  که این رشته های دانشگاهی  مورد نیاز استان و جزو خواسته های صنعتگران فارس است.

رئیس سازمان علمی و پژوهشی سپاه فجر نیز در این نشست گفت: حمایت های مختلفی از طرح های صنعتی از طریق این سازمان انجام می شود و تلاش شده تا حمایت های مالی مختلفی نیز در دستور کار قرار بگیرد. 

وی با اشاره به پنجمین دوره جشنواره جهادگران علم و فناوری بیان کرد: این جشنواره در سه محور مقاله ، تالیفات و اختراع برگزار خواهد شد که تاکنون ٣١ مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. 

قاسمی افزود: ٨٩ طرح نیز تاکنون در این جشنواره ارائه شده که از این میان ١۴ طرح به مرحله دوم مسابقات رسیده اند. 

او ادامه داد:این جشنواره تلاش کرده با توجه به معنویات مقام معظم رهبری در گام دوم به دنبال توسعه علم و توجه به اقتصاد دانش بنیان در راستای ایجاد شغل پایدار باشد. 

گفتنی است این جشنواره روز سه شنبه دوازدهم آذر ماه فعالیت خود را در دانشگاه صنعتی شیراز آغاز خواهد کرد. 

کد خبر 4786786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =