ثبت‌نام در انتخابات به ۳۰۸۰ نفر رسید/ صف سیاسیون در ساختمان فاطمی

سومین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در وزارت کشور آغاز شد و به گفته سخنگوی ستاد، تاکنون ۳۰۸۰ نفر تا دیروز ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(سه‌شنبه) در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.

طبق گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۱۸۴۴ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام قطعی کردند. موسوی دیروز اعلام کرد: «۸۹ درصد ثبت نام کنندگان آقایان هستند».

روز گذشته بیشترین چهره‌هایی که در انتخابات ثبت نام کردند از نمایندگان ادوار مجلس بودند. «محمد خدابخشی»، «عبدالحمید خدری» و «حسین رضازاده» تنها نمایندگان مجلس دهم بودند که روز گذشته به ستاد انتخابات کشور آمدند و ثبت‌نام کردند.

*فتحی‌پور: آمادگی دارم اموال خودم را قبل از ورود به مجلس اعلام کنم

ارسلان فتحی‌پور

«ارسلان فتحی‌پور» نماینده مردم کلیبر و خداآفرین در دوره هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی صبح امروز به وزارت کشور آمد و برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.

فتحی‌پور در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد اما پس از پیگیری‌های متعدد توانست تائید صلاحیت خود را بگیرد اما در نهایت نتوانست رای لازم را برای ورود به مجلس کسب کند. او رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس هشتم و نهم بود.

حضور فتحی‌پور در وزارت کشور با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. او را دو نفر از جمله یک روحانی در وزارت کشور همراهی می‌کردند.

وی پس از ثبت‌نام به جمع خبرنگاران آمد و گفت: «آمادگی دارم تمام هزینه‌های تبلیغاتی‌ام را به فرمانداری و هیئت نظارت شهرستان اعلام و ریز آن را به صورت شفاف اعلام کنم.»

 این نماینده سابق مجلس تاکید می‌کند: «آمادگی این را هم دارم که قبل از اینکه به مجلس راه یابم اموال و دارایی‌های خود را در سامانه مربوطه ثبت کنم.»

فتحی‌پور همچنین دربخشی از سخنان خود از عملکرد مجلس دهم در زمینه اقتصادی انتقاد کرد.

*«حجت الله دمیاد» استاندار کرمانشاه در دولت دهم و مدیر کل امنیتی وزارت کشور در دولت دهم نیز در ستاد انتخابات کشور حاضر شد و از حوزه انتخابیه کرمانشاه در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی ثبت نام کرد.

حجت الله دمیاد

*ثبت نام معاون سابق وزیر ارتباطات

نصرالله جهانگرد

«نصرالله جهانگرد» رئیس سازمان فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور در دولت یازدهم از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. عضویت در شورای عالی اداری با حکم رئیس‌جمهور از دیگر سمت‌های جهانگرد است. جهانگرد تا خرداد ۹۸ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات بود.

*«عسگر جلالیان» نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه انتخابیه کنگان برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد. 

*«کامل عابدین‌زاده» نماینده مردم خوی در دوره اول مجلس شورای اسلامی ظهر امروز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد و از حوزه انتخابیه خوی برای انتخابات یازدهم مجلس ثبت نام کرد. او فقط یک سال با حداکثر سن قانونی یک نماینده مجلس فاصله دارد.

*دهقان: می‌خواهیم مجلس یازدهم پاک و سالم باشد

«علیرضا دهقان» مجری اخبار ورزشی تلویزیون که در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم باغملک بود، ظهر امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه دلیجان برای یازدهمین دوره مجلس ثبت نام کرد.

علیرضا دهقان

علیرضا دهقان پس از ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس در ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون  یک ریال برای انتخابات هزینه نکرده‌ام و فعلا هم یک کارمند بازنشسته هستم و در خانه اجاره ای زندگی می‌کنم.

وی تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم تا مجلس یازدهم یک مجلس پاک و سالم باشد.

دهقان گفت: من به‌طور مستقل در انتخابات شرکت خواهم کرد و در صورت اینکه تایید صلاحیت و وارد مجلس شوم، پس از شکل‌گیری فراکسیون‌ها، در فراکسیون ولایی حضور خواهم یافت.

*«ابوالقاسم رئوفیان» دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین نیز در وزارت کشور حاضر شد و برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرد. 

ابوالقاسم رئوفیان

*بیگدلی: می‌خواهیم با رفع نقایص رهبری جریان اصلاحات، لیست واحد بدهیم

«رحمت الله بیگدلی» عضو شورای مرکزی حزب تازه تاسیس جمهوریت ایران اسلامی(شاخه جدا شده حزب اعتماد ملی) و رئیس دفتر سیاسی این حزب نیز به وزارت کشور آمد و از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

وی اعلام کرد: «قرار است افراد دیگری از حزب جمهوریت نیر برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کنند»

عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که آیا حزب جمهوریت کاندیداهایش را در سامانه رای سنجی شورای عالی اصلاح‌طلبان موسوم به طرح «سرا» قرار خواهد داد؟، گفت: ما در این خصوص درحال مذاکره و جمع‌بندی در درون حزب هستیم و بزودی نظر حزب را اعلام می‌کنیم.

وی افزود: ما فعلا می‌خواهیم نقاط ضعف و قوت نهادهای سیاسی جبهه اصلاحات را مورد بررسی قرار دهیم.

بیگدلی در پاسخ به این سوال که آیا جمع بندی حزب متبوع شما درباره این است که آیا با شورای عالی اصلاح‌طلبان همکاری خواهید کرد یا خیر؟ گفت: بله، ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا با رفع نقایص رهبری جبهه اصلاحات، لیست واحد داشته باشیم.

رئیس دفتر سیاسی حزب جمهوریت ایران اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص طرح «سرا»، گفت: هنوز طرح سرا را در درون حزب مورد بحث قرار ندادیم. پس از بررسی و جمع بندی نظر حزب را در این خصوص اعلام می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال گه اگر کاندیداهای حزب جمهوریت در لیست نهایی اصلاح‌طلبان نباشند، مستقل در انتخابات شرکت می‌کنند؟، گفت: ما تلاش خواهیم کرد که در جریان اصلاحات یک لیست داشته باشیم.

*الهیان: در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب نباشم، مستقل نمی‌آیم

«زهره الهیان» نماینده دور هشتم مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه تهران برای یازدهمین دوره مجلس ثبت نام کرد.

زهره الهیان

عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنا ندارم که مستقل در انتخابات شرکت کنم و اگر در لیست نیروهای انقلاب باشم در رقابت‌های انتخاباتی شرکت می‌کنم وگرنه از لیست ائتلاف حمایت خواهم کرد.

 الهیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با شورای ائتلاف برای ثبت‌نام هماهنگ کرده اید یا خیر گفت: بله دوستان خواهش کردند که بنده ثبت نام کنم، بنده هم از باب وظیفه ثبت نام کردم.

 نماینده مردن تهران در مجلس هشتم در پاسخ به سوال دیگری در مورد شفافیت مالی تبلیغات انتخاباتی گفت: در دوره‌های قبلی انتخابات نیز ستادهای انتخاباتی بنده به صورت مردمی شکل گرفت و هزینه‌ها متعارف بود و از هزینه‌های شخصی تامین شد. البته برخی از مردم داوطلبانه ستاد زدند و حمایت‌هایی انجام دادند.بنده تلاش کردم که هزینه های انتخاباتی‌ام به حداقل برسد و بیش از اینکه با پوستر و کاغذ تبلیغات داشته باشیم برنامه‌های خود را برای کارآمدی مجلس ارائه کنم.

 وی ادامه داد: در شرایط فعلی وضعیت متفاوت از انتخابات گذشته است. امروز در عصر فضای سایبر هزینه‌های تبلیغات به حداقل می‌رسد و از طریق شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و سایت ها می توان بخش مهمی از تبلیغات و معرفی کاندیدا ها را انجام داد.

 وی تأکید کرد: ارائه برنامه از سوی نمایندگان بهترین تبلیغ است. ما در شرایطی هستیم که مردم خواستار کارآمدی مجلس هستند، مردم به دنبال نمایندگان کارآمدی هستند که بتوانند از حقوق ملت دفاع کنند. هر کاندیدایی که امروز به صحنه می‌آید باید برنامه برای کارآمدی مجلس آینده در دفاع از حقوق ملت ارائه دهد.

الهیان گفت: آسیب شناسی از وضعیت موجود مجلس اقدام مهمی است. باید نقاط ضعف مجلس فعلی را شناسایی کنیم و ببینیم چه علل و عواملی موجب شده است که مجلس دهم در حمایت از حقوق ملت کارآمد و در راس امور نیست. ارائه راهبرد برای رفع این آسیب ها و نقاط ضعف بسیار مهم است.

*«سید قاسم جاسمی» نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه انتخابیه کرمانشاه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.

*سلیمانی: به درخواست جبهه پایداری در انتخابات ثبت نام کردم

«محمد سلیمانی» وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد و نماینده مردم تهران در مجلس نهم نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور، از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات ثبت نام کرد.

محمد سلیمانی

وی در پاسخ به خبرنگاران گفت: «جبهه پایداری از من در خواست کرده است تا برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کنم.»

سلیمانی ادامه داد: «باید مجلس به راس امور باز گردد و دولت نیز وادار به خدمت رسانی به مردم شود»

نماینده مجلس نهم ادامه داد: آقای روحانی کشور را به ته چاه برده است و باید افرادی در مجلس حضور یابند تا بتواند کشور را نجات دهند.

 وی با تأکید بر اینکه مجلس را باید به جایگاه واقعی خود بازگردانیم گفت: مجلس در دوره دهم واقعاً ضعیف شده است.
باید رئیس‌جمهور را وادار کنیم که برای مردم کار کند و از این استان به آن استان برود.

*طریقت منفرد: به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم

«محمد حسن طریقت منفرد» وزیر بهداشت دولت احمدی‌نژاد نیز بعد از ظهر امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد.

محمدحسن طریقت منفرد

وی می‌گوید: «فعلا تصمیم دارم به صورت مستقل در انتخابات شرکت کنم.»

*«علیرضا رحیمی» نماینده مردم تهران در مجلس دهم و عضو فراکسیون امید با حضور در ستاد انتخابات کشور، از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

علیرضا رحیمی

*موسوی: ۲۳۴۵نفر ثبت نام کردند/مقامات دولتی گواهی قبولی استعفا داشته باشند

اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در سومین روز انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز سالروز تصویب قانون اساسی است، این مناسبت را خدمت ملت ایران تبریک می گویم.

وی ادامه داد: ما در راستای اجرای اصولی از قانون اساسی جمع شدیم و مقدمات کار را فراهم کردیم تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس برگزار شود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: تا این لحظه ۲ هزار و ۳۴۵ نفر ثبت‌نام نهایی کردند و عده ای هم در حال ثبت نام و تکمیل فرایند داوطلبی خود هستند.

اسماعیلی اظهار داشت: امروز ۴۷۰ نفر ثبت نام نهایی کردند.

وی ادامه داد :به مقامات محترم که مشمول استعفا بودند توصیه‌ای دارم، طبق قانون اگر مقامات استعفا داده باشند از زمان ورودشان و ثبت نام در ستاد ثبت نام، علاوه بر استعفانامه، باید گواهی قبولی استعفا را نیز به همراه داشته باشند، تا امکان ثبت نام‌شان فراهم باشد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: داوطلبان باید همراه مدارک و اسناد مورد نیاز که طبق قانون باید به همراه داشته باشند، کد ملی و سایر اطلاعات سجلی همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند، تا فرآیند ثبت‌نام آنها به سهولت انجام شود.

وی اظهار داشت: تا این لحظه از میان ثبت نامی‌ها ۲۷۰ خانم و مابقی آقایان هستند.

موسوی گفت: در شهرستان‌ها و بخش‌ها فرآیند تشکیل هیئت‌های اجرایی آغاز شده است و در برخی شهرستان‌ها نیز هیئت‌های اجرایی تشکیل شده و فرآیند را آغاز کردند و در برخی شهرستان‌ها در حال انجام فرایندهای مربوطه هستند.

*خضریان: نمایندگان مجلس دهم وکیل الدوله بودند

«علی خضریان» عضو شورای مرکزی جبهه پایداری عصر امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.

خضریان گفت: «فعلا در انتخابات ثبت نام کردم تا دست جریان انقلابی برای انتخاب باز باشد.»

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری می‌گوید: «بزرگترین عیب مجلس فعلی آن است که آنها از روز اول خودشان را باور نکردند به طوری که از روز اول با دستور فرد دیگری وارد صحنه شدند و بعد از آن افراد دیگری بر آنها تعیین تکلیف کردند تا اینکه به مرحله وکیل الدوله‌ای تنزل پیدا کردند و از این مرحله به بعد هم نتوانستند خود را در راس امور نگه دارند.»

موسوی: ۳۰۸۰ نفر در انتخابات ثبت نام کردند

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان سومین روز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران آخرین آمار و اطلاعاتی از ثبت‌نام کنندگان را اعلام کرد.

وی گفت: مجموعا در طول این سه روز ۳ هزار و ۸۰ نفر از داوطلبان برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند که نسبت به سه روز اول دوره قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

موسوی اظهار داشت: ۲۷۴۲ نفر از این افراد مردان هستند که معادل ۸۹ درصد داوطلبان است و ۳۳۸ نفر از جمله خانم‌ها هستند که ۱۱ درصد کل داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر 4786896

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 4 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حمید IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   0 1
   مگر قرار نبود نمایندگانی که دو دوره در مجلس بودند دیگر نیایند؟ این ها که دوباره دارند می آیند