میدان شورا به پیاده راه تبدیل می شود

کرمان – شهردار کرمان گفت: قرار است میدان شورا به پیاده‌راه تبدیل شود و ساختمان شهرداری مرکز هم در این بخش قرار گرفته است و باید بر همین اساس محوطه جوی آن باید بازسازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهران عالم زاده دوشنبه شب در پاسخ به پرسش ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان در نشست عمومی این شورای مبنی بر اینکه چرا محوطه جلوی ساختمان شهرداری که پیش از این پارکی بوده که شهروندان، اهالی و مسافران از آن استفاده می‌کردند و در حال حاضر بسته شده است، اظهار کرد: قرار است میدان شورا به پیاده‌راه تبدیل شود و ساختمان شهرداری مرکز هم در این بخش قرار گرفته است و باید بر همین اساس محوطه جوی آن باید بازسازی شود. 

عالم‌زاده تصریح کرد: سال گذشته مقرر شد از اعتبارات استانی دو پارک گردشگری در میدان شورا و در مجاورت پردیسان قائم اجرا شود که این‌ها در حال پیگیری هستند.

وی خاطرنشان کرد: محوطه‌ شهرداری در اختیار این پارک گردشگری است و چون این مجموعه، متعلق به شهر بوده است، الان هم علی‌رغم مسائل امنیتی حراستی دور آن حصار نکشیده و جزو پارک نگه داشته شده و در حال پیوستن به میدان شورا است و دارد در آن  کار انجام می‌شود.

شهردار کرمان گفت: در نهایت این طرح پارک شورا و پارک مشاهیر با پل پیاده و دوچرخه به یکدیگر متصل خواهند شد و در این مسیر، کارهای تملکی در حال انجام است و به محض حل شدن اینها این مجموعه به موزه دفاع مقدس متصل خواهد شد.

وی افزود: ساختمان فعلی شورا نیز با کارکرد فرهنگی در این مجموعه قرار خواهد گرفت بخشی از ساختمان حسینه‌ ثارالله نیز کاربری فرهنگی پیدا خواهد کرد و ساختمان سینما هم یا از ابتدا ساخته یا اصلاح می‌شود.

شهردار تصریح کرد: میدان شورا هم پیاده راه بین این مجموعه‌ها خواهد شد و بخشی از اجزای این عملیات خواهد بود که براساس مصوبه اجرا خواهد شد. بنابراین در حال بازسازی این محوطه مطابق مصوبه و طرح هستیم.

‍ ‌شهردار کرمان همچنین در پاسخ به گفته‌ منصور ایرانمنش عضو شورای اسلامی شهر کرمان در نشست عمومی امشب شورای اسلامی شهر کرمان در خصوص حفاری‌های سطح شهر توسط اداره آب و فاضلاب و گلایه مردم از این روند طولانی و ماندن حفاری‌ها بعد از انجام از شهرداری گفت:  شرکت بوتیا سرمایه‌گذار شرکت آب و فاضلاب کرمان است و این کار برعهده این شرکت و سرمایه‌گذار آن است.

سید مهران عالم‌زاده افزود: قرار بوده این شرکت طی ۵ سال ۱۵۰ کیلومتر خط فاضلاب را در شهر کرمان اجرا کنند و بلافاصله بعد از اتمام کار هم، معبر را ترمیم و آسفالت کنند اما متاسفانه نظمی در این کار ندارند.

 وی ادامه داد: استاندار کرمان هم  به شهرداری تاکید داشته که کار این شرکت تعطیل نشود اما مردم انتظار دارند بعد از اتمام کار، به سرعت این حفاری‌ها ترمیم شوند تا مشکل کمتری برای آنها ایجاد شود. 

وی تصریح کرد: با این وجود شهرداری به دلیل همین تاخیر و بی‌نظمی‌ها در ترمیم آسفالت،  چند بار کار را تعطیل کرده است و به این شرکت تذکر داده است اگر نتواند به کار نظم و انضباطی بدهد، کار را تعطیل خواهد کرد.

عالم‌زاده اظهار کرد: پنج سال است شهر کرمان درگیر این موضوع است و این مدت زیادی است به همین دلیل حوزه‌ حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیگیر حل این موضوع است.

شهردار کرمان در خصوص ساخت پارکینگ طبقاتی در نقاط مورد نیاز مناطق شهری گفت: در خیابان جهاد که با مشکل کمبود پارکینگ مواجه است، در حال تملک دو ملک برای ساخت پارکینگ  هستیم.

وی گفت: با جابه‌جا نشدن شهرداری منطقه سه نیز زمینی در کنار این شهرداری در حال تملک است که در صورت اتمام کار، نیاز این شهرداری، فروشگاه رفاه و پارک مطهری که در این محدوده هستند، تا حدودی رفع می‌شود.

شهردار کرمان گفت: در سایر مناطق هم، با کار کارشناسی که در شهرداری انجام دادیم، به این نتیجه رسیده‌ایم که ساخت پارکینگ طبقاتی برای شهر کرمان خیلی توجیه ندارد و کرمانی‌ها هم از پارکینگ‌های مسطح نیز بیشتر استقبال می‌کنند بنابراین تصمیم گرفتیم پول ساخت و ساز را به سمت ساخت پارکینگ مسطح ببریم.ضمن اینکه کندی این پروژه، به خاطر مباحث مالی است.

کد خبر 4787154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =