آسیب های اجتماعی نتیجه فاصله گرفتن از ارزشها و آموزه های دینی است

بیرجند-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی آسیب های اجتماعی را نتیجه فاصله گرفتن از آموزه های دینی دانست و گفت: وقتی ارزشها زیر سوال می رود و مادیات جای آن را می گیرد نسل جوان آسیب می بیند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر سه شنبه در دیدار با جمعی از دانش آموزان دبستان پسرانه برکت سایت اداری بیرجند، با بیان اینکه انسان در ذات خود اشرف مخلوقات است، اظهار کرد: اگر در طول تاریخ از خانواده ها تا معلم ها و جو عمومی جامعه فرزند انسان را گمراه نکنند و انسان منازل رشد و کمال را بر اساس فطرت انجام دهد استعداد اشرف مخلوقات به فعلیت می انجامد.

وی با اشاره به اینکه هنر این است که بنابر تعلیمات انبیا ذخایر استخراج شود که متاسفانه انجام نمی شود، افزود: انسان ذاتا از دانستن احساس بزرگی و از ندانستن احساس کوچکی می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انگیزه پرستش در انسان تحمیلی نیست بلکه ذاتی است، گفت: در حوزه آموزشی اگر حقایق آموزش تحقق پیدا نکند سر از خرافات در می آورد و خرافات نیز در واقع بدل کاذب علم است.

وی با اشاره به اینکه آموزش اگر در انسان تقویت و تربیت شود یک انسان کامل حق پرست در غیر این صورت مشرک و بت پرست می شود، عنوان کرد: اخلاق و ادب نیز در ذات انسان است و اگر درست اشباع شد او را به عنوان یک انسان مودب به آداب صحیح می شناسند.

آیت الله عبادی بیان کرد: همانطور که اگر انسان از حس گرسنگی غذای صحیح استفاده نکند ممکن است به بدن او آسیب برساند در صورت آموزش غیر صحیح و ناسالم نیز دچار گمراهی می شوند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال انسان را بر اساس فطرت الهی آفریده اما ممکن است خانواده و معلم به این مهم توجه نکنند و منجر به گمراهی شود، اظهار داشت: وقتی ارزش ها زیر سوال می رود و جامعه حالت مادیت می گیرد نسل نوجوان آسیب می بیند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه درس خواندن عبادت است، بیان کرد: به نوجوانان امروز بسیار امیدواریم چراکه آن ها بزرگان آینده کشور هستند.

کد خبر 4787469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =