پیش بینی دو قطعه زمین برای کتابخانه مرکزی شیراز

شیراز- استاندار فارس از پیش بینی دو قطعه زمین برای کتابخانه مرکزی شیراز خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی ظهر سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز کتاب کتابخوانی و کتابدار با بیان اینکه در مسیر توسعه کتاب و کتابخوانی باید خود را تجهیز کرد افزود: برای حرکت در این مسیر و دنیای توسعه یافته فرمان فرمایی توسعه یافتگی در همه جنبه ها و مولفه های آن رابطه وسیع و نزدیک و مستقیمی با کتاب خوانی دارد.
استاندار فارس اضافه کرد: توسعه یافتگی باید بتواند رفاه و آسایش و امنیت مردم به ارمغان بیاورد.
وی با اشاره به اینکه باید به دنبال توسعه همه جانبه برای مردم به واسطه کتاب بود، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در توسعه کتاب و کتابخوانی و ترویج آن سرمایه بسیار مولد و ارزشمندی است زیرا کتاب یک سرمایه‌گذاری مولد و زاینده است که امروز ممکن است خودش را نشان ندهد، اما آینده قطعاً مردم از این سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری‌های اساسی و پایه ای سود می بزند. 
رحیمی با تصریح اینکه هنوز نسبت به استاندارد جهانی و میانگین جهانی میزان مطالعه در کشور بسیار پایین است، با این حال اعلام کرد: آمار و چیزی که مسئولین مربوطه تهیه کرده‌اند اشاره‌ای جالب است که در سال ۹۱ بدانیم ۱۸۲ کتابخانه داشتیم و امروز این عدد به ۲۴۰ باب کتابخانه افزایش یافته و بیش از ۳۱ درصد افزایش فضاهای کتابخانه ای داشته ایم.
استاندار فارس ادامه داد: تعداد اعضای کتابخانه‌ها هم دیده می‌شود که امروز به بیش از ۵۹ هزار نفر افزایش پیدا کرده است و رشدی بیش از ۳۴ درصد را در این مدت شاهد هستیم که نشان از اثرگذاری تلاش در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی دارد.
وی اعلام کرد: در زمینه تعداد کتاب با ۳۶ درصد رشد و زیربنای عمومی با ۱۶ درصد روبه‌رو هستیم که همه این شاخص‌ها نشان از توجه این دولت با وضعیت کنونی که بر اقتصاد کشور حاکم شده است نشان از رشد می‌دهد.
رحیمی با این حال تاکید کرد: هنگامی در  جامعه می‌تواند اندیشه رشد کند و فکر باور شود، کتاب تولید شود و کتابخوانی گسترش پیدا کند که دارای یک امنیت پایدار باشد.
استاندار فارس در پایان خبر داد که ۲ قطعه زمین برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز در نظر گرفته شده که امیدواریم به زودی کلنگ احداث این کتابخانه در شیراز به زمین زده شود.
کد خبر 4787539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =