اصلاح فرایند تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل ضروری است

اردبیل - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: اقدامات آب و فاضلاب اردبیل در اصلاح فرایند و راهبری تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شهند پیش از ظهر سه شنبه در نشست با کارکنان آب و فاضلاب اردبیل عنوان کرد: فرایند تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل با مشکلاتی از جمله آلایندگی زیست محیطی، عدم نصب سیستم پایش آنلاین، هوادهی و کلرزنی نامناسب مواجه است و اقدامات آب و فاضلاب اردبیل در اصلاح فرایند و راهبری تصفیه خانه بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست، حفاظت از حقوق عمومی و حفظ آن برای عموم مردم است، افزود: ۱۸ دستگاه مرتبط در امر حفاظت از محیط زیست دخیل و حافظ محیط زیست بوده و دستگاه حفاظت محیط زیست استان به عنوان ضابط قضایی و دستگاه حاکمیتی حافظ منافع زیست محیطی عموم مردم و در کنار مردم است.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اهمیت پایش فاضلاب تصفیه خانه‌های‌ فاضلاب شهری در سطح استان، یادآور شد: رویکرد اداره کل حفاظت محیط زیست استان در پایش فاضلاب تصفیه خانه‌های ‌فاضلاب شهری یک رویکرد نظارتی بر مبنای استانداردهای کشوری محیط زیست است و ما تلاش می‌کنیم فضایی را فراهم کنیم تا مشکلات زیست محیطی محل تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل با پیگیری‌های لازم و تعامل دو سویه به حداقل برسد.

وی هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مشکلات زیست محیطی و ارائه راهکارهای لازم به منظور کاستن از مشکلات فعلی برشمرد.

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل نیز ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت فعلی فاضلاب شهری اردبیل و سایر شهرهای استان و حل و فصل موضوع توسط شر کت آب و فاضلاب استان قول مساعد داد.

به نژاد با اشاره به تصویب ماده ۵۶ طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل، افزود: با توجه به اینکه ظرفیت فعلی تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل برای تصفیه فاضلاب ۲۵۰ هزار نفر بوده در حالی که فاضلاب بیش از ۴۵۰ هزار نفر وارد شبکه فاضلاب شهری می‌شود بنابراین با توجیه طرح توسعه تصفیه خانه و تصویب ماده ۵۶، اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومانی در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت تا توسعه فاضلاب شهر اردبیل اجرا و با عملیاتی شدن آن ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل افزایش یابد.

کد خبر 4787570

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =