نتایج نظرسنجی درباره چهره شرکت‌های چینی منتشر شد

مجمع عالیرتبه چهره شرکتهای چینی در خارج در پکن برگزار شد. در این مجمع، نسخه آمریکای لاتین گزارش نظرسنجی چهره شرکتهای چینی در خارج در سال ۲۰۱۹ میلادی رسماً منتشر شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین،  مجمع عالیرتبه چهره شرکتهای چینی در خارج در پکن برگزار شد. در این مجمع، نسخه آمریکای لاتین گزارش نظرسنجی چهره شرکتهای چینی در خارج در سال ۲۰۱۹ میلادی رسماً منتشر شد. 

این نظرسنجی در ۵ کشور آمریکای لاتین شامل آرژانتین، برزیل، شیلی، مکزیک و پرو انجام شده است. شمار نمونه های مورد نظرسنجی حدود ۲۵۰۰ است و درباره توسعه اقتصاد چین، چهره شرکتهای چینی در خارج، تحلیل و رسیدگی حرفه ای و بین المللی صورت گرفته است. 

بر اساس این نظرسنجی، ۷۳ درصد از مصاحبه شوندگان احساس خوبی نسبت به شرکتهای چینی دارند که بالاتر از ۷۱ درصد برای شرکتهای آمریکایی و ۶۲ درصد برای شرکتهای فرانسوی است. نمره مصاحبه شنوندگان این ۵ کشور برای شرکتهای چینی ۷.۳ از ۱۰ نمره کامل است. ۸۰ درصد از مصاحبه شنوندگان معتقدند که روابط کشورشان با چین بسیار مهم است، از این میان، ۲۰ درصد از مصاحبه شوندگان روابط کشورشان را با چین بسیار مهم ارزیابی کردند. آنان با تاثیرات مثبت اقتصاد چین بر توسعه جهان و منطقه موافقند و نسبت به دورنمای توسعه اقتصاد چین خوشبین هستند. به نظر آنان، ساخت کمربند و جاده باعث گسترش فضای توسعه چین و کشورهای آمریکا لاتین شده است. انان انتظار دارند ساخت کمربند و جاده نقش بزرگتری در اتصال تجهیزات، مشورت سیاستی و تسهیلات تجاری بین کشورهای آمریکا لاتین ایفا کند. 

از سوی دیگر، مصاحبه شوندگان نیز همکاریهای دو طرف در زمینه های مختلف به ویژه در نوآوری فنی را عالی ارزیابی کردند.

کد خبر 4787575

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =