حمایت از خشونت و آشوب در هنگ کنگ مورد استقبال نیست

آمریکا به دنبال دامن زدن به اختلافات و اختلال در هنگ کنگ و سرایت دادن ناآرامی به دیگر کشورها و مناطق دنیا است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین، همزمان با تلاشهای هنگ کنگ برای کنترل خشونت و آشوب و احیای نظم جامعه، آمریکا طرح قانون حقوق بشر و دمکراسی هنگ کنگ را به تصویب رسانده و به قانون تبدیل کرده است.

در واقع، این اقدام نوعی «پناهگاه» برای آشوبگران هنگ کنگ فراهم کرده و «تهدیدنامه ای» علیه دست اندرکاران اجرای قوانین و حفظ نظم جامعه هنگ کنگ به شمار می رود و کاملاً توطئه واشنگتن را برای اختلال در هنگ گنگ و جلوگیری از توسعه چین فاش می کند.

سازمان غیردولتی «بنیاد ملی دفاع از دمکراسی» آمریکا که در بحران ناشی از اصلاح قانون استرداد مجرمان هنگ کنگ، به آشوبگران کمکهای مالی داده است، در واقع به بهانه هایی مانند حقوق بشر و دمکراسی، این کار را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا تکرار کرده است.

آشوب مدتی طولانی در هنگ کنگ ادامه یافته و این منطقه مشتاق نظم و ثبات است. اما برخی سیاستمداران آمریکا در این حال با اقدام خود به دنبال دامن زدن به اختلافات و اختلال در هنگ کنگ و سرایت دادن ناآرامی از هنگ کنگ به دیگر کشورها و مناطق دنیا هستند. این اقدام آمریکا باعث نفرت ۱.۴ میلیارد جمعیت چین و دیگر کشورهای دنیا خواهد شد

کد خبر 4787774

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =