اجرای دقیق قانون دردستور کارهیئت های نظارتی واجرایی انتخابات باشد

شیراز- رئیس کل دادگستری فارس از هیئت های نظارتی و اجرایی خواست تا با حساسیت ویژه اجرای قوانین و مقررات انتخابات را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش  خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در سومین نشست ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی استان  فارس با اشاره به این که باید قانون نصب العین قرار گیرد گفت: هیأت های اجرائی، رؤسای دادگستری ها ، دادستان های عمومی و انقلاب، فرماندار و سایر نهادها و دستگاه های متولی امر انتخابات همه با اتحاد، همدلی و همکاری  یکدیگر در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تلاش می کنند و در این راستا  باید قانون را  نصب العین قرار دهند و به هر آنچه در قانون پیش بینی شده عمل کنند تا انتخاباتی سالم و پرشور برگزار شود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر نصب العین قرار گرفتن قانون باید بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب  افرادی به عنوان نماینده مردم و برای وضع قوانین به مجلس شورای اسلامی راه یابندکه دارای طهارت اقتصادی و اخلاقی باشند.

رئیس شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس بر مطالعه دقیق مواد ۲۸، ۲۹ و۳۰ قانون انتخابات توسط داوطلبان تأکید کرد و افزود: باید افراد صالح، متدین و توانمندکه دلسوز نظام و مردم باشند نام نویسی کنند.

حجت الاسلام موسوی در خصوص تبلیغات پیش از موعد توسط نامزدهای انتخاباتی نیزگفت: بر اساس گزارش های واصله به دبیرخانه مرکزی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس از آغاز نام نویسی کاندیدها تا به حال ۱۵ گزارش  تخلف به این دبیرخانه واصل شده است.

وی همچنین تأکید کرد:  فردی که می خواهد نماینده مردم شود باید حافظ  منافع  مردم باشد و نباید تخلفی از او سر بزند بنابراین لازم از همین گام اول از ورود افراد ناسالمی که با استفاده از تبلیغات میلیاردی و ترفندهای خلاف قانون در صدد فریب مردم برای ورود به مجلس هستند پیشگیری به عمل آید. 

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با بیان این که بسیاری از آسیب ها و تهدیدات ناشی از فعالیت های افراد در فضای مجازی است گفت: فضای مجازی ظرفیت نامحدودی است که متأسفانه ابزاری برای برخی فعالیت های مخرب شده است.

 وی با تأکید بر این که دستگاه قضایی با جدیت با کسانی که بخواهند با استفاده از گستردگی فضای مجازی رقابت های سالم و شور و نشاط انتخاباتی در جامعه را منحرف و مشوش سازند برخورد خواهد کرد گفت: ضابطین دستگاه قضایی با اشراف کامل فنی و اطلاعاتی کلیه فعالیت های خارج از عرف را بررسی و به مقام قضایی و شعب ویژه استان گزارش خواهند داد که در این مرحله دادگستری استان پرونده ها را با قید فوریت و به صورت ویژه در شعب اختصاصی رسیدگی خواهد کرد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی همچنین یادآور شد: فعالیت مدیران دستگاه های دولتی به نفع یا زیان هر یک از کاندیداها و همچنین بهره گیری از امکانات و موقعیت های دولتی در تبلیغات اقدام خارج از مقررات است.

حجت الاسلام موسوی افزود: در این خصوص اداره کل بازررسی بر اساس گزارشات اقدام و برابر مقررات برخورد خواهند کرد.

 رئیس شورای قضایی استان درسومین  نشست شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: وظیفه و تکلیف همه ما در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مشخص شده است و شاخص صراط مستقیم و راه درست اطاعت از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است و در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بر اساس قانون قاطعانه عمل می کنیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان اظهار داشت: دست اندرکاران برگزاری این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اعم از اجرائی، نظارتی و امنیتی، مسئولیت سنگین صیانت از آراء مردم را بر عهده دارند و این مسئولیت تنها در سایه اجرای دقیق قانون به انجام خواهد رسید. وی همچنین از مردم خواست تا گزارش تخلفات انتخاباتی کاندیداها را به سامانه سجام به آدرس  sajam.adliran.ir اعلام کنند.

کد خبر 4787790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =