همایش بین‌المللی گیاهان دارویی در شاهرود برگزار می‌شود

شاهرود - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، گفت: در راستای بین‌المللی‌سازی این دانشگاه، قرار است سال آینده همایش گیاهان دارویی با حضور و مشارکت کشورهای مختلف در شاهرود برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن ظهر سه‌شنبه در نشست طب سالمندی که با حضور پزشکانی از کشور فرانسه و همچنین متخصصان داخلی در سالن پور سینای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد، ضمن اشاره به مطالبه بین‌المللی شدن این دانشگاه و بابیان اینکه این امر دارای الزامات و ضرورت‌هایی است که باید گام‌به‌گام محقق شوند، بیان کرد: در راستای بین‌المللی سازی اقدامات خوبی در دست اقدام است که ازجمله آن مناسبات تحقیقاتی و پژوهشی با دیگر کشورها است.

وی بابیان اینکه برای بین‌المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزاری همایش‌هایی در دست اجرا است که در آن‌ها پژوهشگران و اطبایی از کشورهای مختلف حضور یابند، بیان کرد: همایش بین‌المللی با مشارکت دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی کشورهای مختلف با محوریت گیاهان دارویی سال آینده در شاهرود برگزار می‌شود اما موضوع اصلی این است که نباید به وضع موجود بسنده کرده و درنتیجه می‌بایست برای ارتقای سطح دانش پزشکی تلاش شود.

پیش‌روی کشور به سمت سالمندی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه در راستای ارتقای سطح دانش پزشکی خوشبختانه عزم عمومی و حمایتی مردم به‌خوبی مشاهده می‌شود که قابل‌تقدیر است، افزود: در راستای توسعه عرصه‌های پژوهشی، آموزشی و ارتقای0 خدمات به مردم تلاش‌های فراوانی باید صورت گیرد.

چمن در ادامه و بابیان اینکه باید برای استفاده از تجربه‌های بین‌المللی در عرصه‌های گوناگون برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کرد، تأکید کرد: امروز یکی از مسائلی که در جامعه مطرح می‌شود، سالمندی است که به انواع مختلف جامعه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه کشور با شیب ملایمی سالمندی را تجربه می‌کند و این امر نیازمند سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مناسب است، ابراز کرد: در کشور ما در حوزه سالمندی چالش‌هایی وجود دارد که می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تجارب کشورهایی که مانند فرانسه در حوزه سالمندی پیشگام هستند، اقدامات و برنامه‌های خوبی را  مدنظر قرارداد.

کد خبر 4787873

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha