مدیریت یکپارچه شهری با بازآفرینی محقق می شود

ساری – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران از بازآفرینی به عنوان نمادی از مدیریت یکپارچه شهری یاد کرد وگفت: با این طرح، سمت و سوی توسعه شهری مدیریت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان صبح چهارشنبه در جلسه هیئت اجرایی بازآفرینی شهری درباره توزیع قیر گفت: باید سهم بیشتری در توزیع قیر برای شهرداری هایی که بازآفرینی برای آنان اهمیت بیشتری دارد قائل شد، به عنوان نمونه شهر آمل سهم بیشتری از نظر توزیع قیر خواهد داشت و براساس طرح های شهرداری های، هم قیر و موارد دیگر توزیع می شود.

وی بر لزوم توجه به بازآفرینی شهری تاکید کرد و آن را راهی برای مدیریت شهری دانست و گفت: شهرداران ما پتانسیل و مدیریت در ساخت و ساز شهری ندارند بلکه مالکان توسعه شهری و ساخت و سازها را رقم می زنند.

رازجویان گفت: این درحالی که ما برای شهرها طرح جامع و تفصیلی تهیه و شهر را به سمت و سوی توسعه هدایت کنیم ولی شهرداری های ما نمی  توانند بر نحوه و سمت و سوی توسعه شهر مدیریت داشته باشند و شهر با تصمیم مالکان و سرمایه گذاران بر ساخت و سازها و نوسازی به سمت توسعه پیش می رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران از بازآفرینی به عنوان حربه و قدرتی برای شهرداران یاد کرد و گفت: می توان تسهیلات برای بهسازی و نوسازی معابر بهره گرفت و با بالارفتن سطح خدمات، رغبت سرمایه گذار و مالک نیز برای احیای بافت های فرسوده بیشتر می شود.

وی ادامه داد: بازآفرینی حربه ای می شود تا شهرداران توسعه شهری را به سمت و سوی مشخص و هدفمند پیش برند و باید از این حربه استفاده بیشتر شود.

وی با اظهار اینکه مدیریت یکپارچه شهری در بازآفرینی خلاصه می شود گفت: در این طرح دستگاه های خدمات رسانه، اعتبارات مورد نیاز را در محل مورد نظری شهرداری و شهری هزینه خواهند کرد و نمایی از مدیریت یکپارچه شهری در بازآفرینی محقق می شود.

کد خبر 4788318

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =