جزئیات پروژه های مناسب سازی روستایی مورد توجه دهیاران قرار گیرد

بیرجند- معاون عمرانی فرماندار بیرجند با بیان اینکه دهیاران در مناسب سازی ها جزئیات را مد نظر قرار دهند، گفت: اگرچه اقدامات خوبی در مناسب سازی انجام شده اما توجه چندانی به جزئیات نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رونقی پیش از ظهر چهارشنبه در کمیته مناسب سازی شهرستان بیرجند بیان کرد: با توجه به شرایط خاص و جمعیت روستاهایی مانند امیرآباد، حاجی آباد، چهکند و دستگرد نیاز داریم مناسب سازی ها مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه دهیاران در مناسب سازی ها توجه جزئیات را مد نظر قرار دهند، اظهار کرد: اگرچه تاکنون اقدامات خوبی در مناسب سازی روستایی انجام شده اما توجه چندانی به جزئیات نشده است.

رونقی با بیان اینکه در نظر نگرفتن ردیف بودجه ای از سوی دهیاری ها برای مناسب سازی پذیرفتنی نیست، اظهار کرد: انتظار می رود دهیاری ها به این موضوع توجهی ویژه و پر رنگ داشته باشند.

معاون عمرانی فرماندار بیرجند با اشاره به بافت های قدیمی و جدید در روستاهای حاشیه بیرجند بیان کرد: در ساخت و سازهای جدید باید مناسب سازی مورد توجه ویژه باشد.

وی خواستار فراهم کردن امکان دسترسی برای افراد کم توان و معلول و توجه به معابر شد و گفت: جامعه مخاطب مناسب سازی ها صرفا معلولان نیستند و افراد کم توان و سالخورده هم از عواید آن بهره مند می شوند.

رونقی با بیان اینکه مناسب سازی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای خودمان است‌، اظهار کرد: کهولت و ناتوانی برای تمام شهروندان رقم می خورد بنابراین مناسب سازی ها ویژه معلولان نیست.

وی با انتقاد از شرایط برخی رمپ ها در شهرستان بیرجند بیان کرد: الزامات جانبی و شیب استاندارد در ایجاد رمپ ها باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمرانی فرماندار بیرجند با بیان اینکه رعایت اصول مناسب سازی در محیط های عمومی و روستایی الزامی است، گفت: استانداردهای مورد نظر تعریف شده بوده و می طلبد مد نظر قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه اعتبار و بودجه حوزه روستایی محدود است، افزود: علی رغم کمبود بودجه مشکلات زیادی بر روستاها حاکم بوده و حمایت دستگاه ها را نیاز دارند.

کد خبر 4788523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =