پروژه تعریض لاین شمالی آزادراه کرج ۵۵ درصد پیشرفت دارد

کرج - مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز گفت: پروژه تعریض لاین شمالی آزادراه تهران-کرج حدفاصل تقاطع فردیس تا مهرویلا، تا نوروز ۹۹ زیر بار ترافیک‌می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، گودرز محمودی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از چهار پروژه تعریض و بهسازی ترافیکی آزادراه تهران - کرج، اظهار کرد: اولین پروژه به طول یک و نیم کیلومتر در لاین جنوبی آزادراه کرج - تهران در محدوده گرمدره است که خرداد ماه زیر بار ترافیک رفت، در این محدوده دو لاین به خطوط حرکت خودروها اضافه شده که خوشبختانه تاثیر خوبی در ترافیک داشته است.

وی به دومین پروژه ای که امروز مورد بازدید قرار گرفت، اشاره کرد و گفت: پروژه تعریض در لاین شمالی آزادراه تهران - کرج محدوده گرمدره به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی است که در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز اضافه کرد: این پروژه پیشرفت ۷۵ درصدی دارد و تا نوروز ۹۹ زیر بار ترافیک می رود.

به گفته محمودی انجام پروژه های تعریض اگر در محدوده شهرها قرار بگیرد با مواردی از جمله ترافیک، ایمنی و شرایط جوی سرکار دارد که به یقین در سرعت انجام پروژه ها موثر بوده و ممکن است با سرعتی که لحاظ شده همخوانی نداشته باشد.

وی همچنین افزود: راهداری استان تلاش می کند گره های ترافیکی در محدوده کلان‌شهر کرج هرچه سریع‌تر باز شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز گفت: پروژه سوم که از آن بازید به عمل آمد،   احداث زیرگذر، اصلاح هندسی و بهسازی تقاطع فردیس در لاین شمالی است، در این پروژه احداث دو تقاطع غیرهمسطح مدنظر قرار دارد.

محمودی اعتبار این پروژه را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و با اشاره به اینکه پیشرفت ۱۰ درصدی دارد، گفت: این پروژه طبق اعلام پیمانکار اواخر بهار سال ۹۹ آماده بهره برداری است، در محل آن پروژه خطوط لوله برق، گاز و فیبر نوری و نهر آب وجود دارد که در این خصوص با دستگاه های ذیربط هماهنگ شدیم تا معارضات رفع شده و کار پروژه با سرعت بیشتری جلو رود.

وی در خصوص پروژه چهارمی که با حضور استاندار امروز مورد بازدید قرار گرفت، گفت: این پروژه تعریض لاین شمالی آزاد راه تهران - کرج حدفاصل تقاطع فردیس تا خروجی مهرویلا به طول چهار کیلومتر است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز اضافه کرد: دو کیلومتر از این این پروژه که با اعتبار ۴۷ میلیارد ریالی اجرایی شده آماده اجرای عملیات آسفالت است و باقی آن نیز به مرور انجام می شود.

محمودی گفت: این پروژه پیشرفت ۵۵ درصدی دارد، تلاش می کنیم تا نوروز ۹۹ بخش اعظمی از این پروژه زیر بار ترافیک برود.

وی با بیان اینکه در مسیر پروژه تعریض حدفاصل فردیس تا خروجی مهرویلا چند زیرگذر برای دسترسی به مناطق مسکونی لاین های شمالی و جنوبی آزدراه کرج وجود داردگفت: به همین دلیل باید در آن نقاط بتن ریزی صورت گیرد که به دلیل ترافیک و رعایت ایمنی و عبور و مرور گاهی با تاخیر می توانیم این موارد را اجرایی کنیم.

کد خبر 4788550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =