پایداری مشکلات در ساختمان پزشکی قانونی شاهرود/ نواقص رفع نشده است

شاهرود -مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان بابیان اینکه مکاتبات و پیگیری‌ها پیرامون تعیین تکلیف وضعیت ساختمان پزشکی قانونی شاهرود به‌جایی نرسیده است، گفت: پیمانکار نواقص ساختمان را رفع نمی‌کند.

مهدی نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه ساختمان پزشکی قانونی شاهرود ۲۳ بهمن سال ۹۷ با حضور استاندار وقت تحویل موقت شد، ابراز داشت: در آن زمان نواقصی وجود داشت ولی مقرر شد تا مسکن و شهرسازی به عنوان کارفرما و ناظر کار پیمانکار، نواقص و سیستم گرمایش و سرمایش پروژه را رفع کند که این اتفاق رخ نداده است.

وی بابیان اینکه این بنا که سال ۹۰ کلنگ زنی شده و شامل ۸۴۰ مترمربع زیربنا در دو طبقه است که آزمایش‌های پزشکی قانونی، تشریح و کالبدشکافی اجساد در آن انجام خواهد شد، افزود: مسکن و شهرسازی پیمانکار را ملزم به انجام تعهدات نکرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان بابیان اینکه ساختمان پزشکی قانونی شاهرود هنوز به صورت کامل تحویل داده نشده است، ابراز داشت: این موضوع با فخری معاون عمرانی استاندار سمنان درمیان گذاشته شد و وی نیز طی تماس تلفنی با مدیرکل وقت مسکن و شهرسازی که در آن زمان حوزه شاهرود را نیز عهده‌دار بودند برقرار کرد و وی نیز قول داد تا ۱۰ روز آینده مشکل رفع شود ولی تا کنون اتفاق خاصی نیفتاده است.

نوروزی همچنین تصریح کرد: نظیر همین مشکل در ساختمان پزشکی قانونی دامغان نیز وجود دارد که پیمانکار به تعهدات خود عمل نمی‌کند و مسکن و شهرسازی به عنوان کارفرما اقدام خاصی را برای آن انجام نمی‌دهد و در این بین پزشکی قانونی اهرم اجرایی ندارد.

وی بابیان اینکه مکاتبات بسیاری در این مدت صورت گرفت اما نتیجه‌ای حاصل نشد لذا موضوع با معاون عمرانی استاندار سمنان در میان گذاشته شد تا وی مشکلات را رفع کند، افزود: علیرغم آنکه تلاش شد تا در ساختمان‌های فعلی پزشکی قانونی شاهرود و دامغان کار به بهترین نحو انجام شود اما تکمیل ساختمان‌های جدید می‌تواند خدمات مطلوب‌تری را به مردم ارائه دهد.

کد خبر 4788569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =