مناسب سازی فضای اداری در فارس ۲۵ تا۳۰ درصداست

شیراز- معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی فارس گفت: تنها ۲۵ تا ۳۰درصد فضاسازی اماکن عمومی و ادارات استان انجام شده است.

حمید گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با وجود  اینکه تعداد زیادی معلول در استان فارس وجود دارد اما فضا سازی اماکن عمومی و ادارات  استان تنها ۲۵ تا ۳۰درصد انجام شده است.

وی  درخصوص فضاهای مناسب معلولین در جامعه  گفت: فضا سازی مناسب اماکن یکی از مطالبات اصلی معلولین استان است و براساس ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان و تبصره ۳، دستگاه‌های اجرایی موظف به فراهم کردن دسترسی افراد معلول به انواع خدمات هستند.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی فارس گفت: با تلاش بهزیستی، سامانه معبر که مختص معلولین است طراحی شده و شهروندان ومعلولین می توانند با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ مشکلات خود را در خصوص مناسب سازی معابرمختص معلولین اعلام کند  که طی ۷۲ساعت مشاوران و کارشناسانی که عمدتا خود نیز معلول هستند، به این اماکن اعزام ودراسرع وقت نسبت به مرتفع کردن این مشکلات اقدام می شود.

گودرزی افزود: با همکاری سازمان بهزیستی  ودرقالب جشنواره شهید رجایی، سالی یکبار  عملکرد دستگاهای اجرایی در مناسب سازی و دسترسی معلولین به  فضاهای  مناسب ارزیابی می شود.

 وی در خصوص امکانات وتجهیزات ویژه معلولین در استان اظهار داشت: با توجه به واراداتی بودن تجهیزات معلولین و قرار نگرفتن این تجهیزات در اولویت ارزهای نیمایی  ،ما شاهد کمبود تجهیزات ویژه معلولین در استان فارس  هستیم و کمک های خیرین درحل این مشکل می تواند بسیار گارگشا باشد.

گودرزی درادامه گفت: در بخش های فرهنگی باید اقداماتی انجام شود و کرامت و عزت نفس معولین حفظ شود و معلولین نیز باید فرصت های برابر و عادلانه در جامعه برخوردارشوند. 

کد خبر 4788609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =