جهادگران ژنرال‌های جنگ اقتصادی هستند

کرمانشاه_ رییس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه جهادگران ژنرال‌های جنگ اقتصادی هستند، گفت: اردوهای جهادی یک تشکل صرف برای خدمت‌رسانی نیست، بلکه مدیران جهادی آینده در آنها شناسایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد زهرایی صبح امروز در همایش «طلایه‌داران اقتصادمقاومتی» اظهار داشت: در آستانه گام دوم انقلاب تک تک ما باید نسبت خود را با انقلاب تعریف و یا در صورت لزوم بازتعریف کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ۴۰ سال نورانی و پر از فراز و نشیب و دشمنی استکبار را با موفقیت سپری کرده است، افزود: دشمنان هر لحظه و هر آن به دنبال دور کردن انقلاب از اهداف متعالی خود بوده و هستند.

رییس سازمان بسیج سازندگی بیان داشت: این چهل سال گذشته پر از برگ های زرینی بود که مردم از خود به جای گذاشتند از استقرار نظام اسلامی، ۸ سال دفاع مقدس، تهاجم فرهنگی و جنگ اقتصادی در برابر کمپین فشار حداکثری ایستادگی کردند و نقش آفرین بودند.

سردار زهرایی گفت: انقلاب امروز در مقابل تمام باطل ایستاده و لزوم تشکیل جبهه مقاومت حق هم چند برابر ضرورت پیدا کرده است.

وی گفت: اگر به دنبال این هستیم که گشایشی از آنسوی مرزها با درهای گشاده و مذاکره از طریق سازمان تجارت جهانی و برجام اتفاق بیفتد، شاید برخی ‌ها با مبانی ایدئولوژیک انقلاب چندان آشنا نیستند و یا خودشان را به ناشنوایی می زنند. انقلابی که بر مبنای استکبارستیزی و دفاع از عدالت و آزادی است نه برای جغرافیای ایران بلکه برای همه جهان و به ویژه بلاد اسلامی است چطور ممکن است که در کنار استکباری که بدون اجازه وارد کشورهای منطقه می‌شود و پایگاه می‌زند و به خودشان اجازه می‌دهند نفت آنها را به یغما ببرند جمع شوند مگر تاکتیکی و با سناریوی از پیش تعیین شده چند صباحی در کنار هم قرار گیرند.

رییس سازمان بسیج سازندگی با تصریح اینکه گام دوم انقلاب دیگر لفظ وشعار نمی‌طلبد، گفت: مردم یکی یکی کسانی که در بدنه اجرایی فساد ایجاد کردند و بوی نفوذ یا تصمیمات شبه‌ناک یا خائنانه از آنها می‌آید توسط مردم به زیر کشیده می‌شوند و مطمئن باشید که بیشتر هم ادامه پیدا می‌کند.

سردار زهرایی بیان داشت: امام راحل در ۵ آذر با تشکیل بسیج مستضعفین مردم را با تشکیل بسیج به یک فرصت برای انقلاب تبدیل کردند ، حالا شما حالا باید هر تهدیدی را به فرصت برای انقلاب تبدیل کنید.

وی با بیان اینکه از انقلاب و مردم جداشدنی نیست، گفت: بسیج ساختار و سلسلسه مراتب نظامی و حاکمیتی نیست یک ظرفی برای خدمتگزاری است و این پارادایم‌های امام (ره) است.

رییس سازمان بسیج سازندگی بیان داشت: در گام سوم به دنبال دولت‌سازی اسلامی هستیم که به جای مدیران به فرماندهانی با این تفکر نیاز دارند که در قلب‌ها نفوذ داشته و با کار اعتقادی و ایدئولوژی خط و جهت می‌دهند.

سردار زهرایی خط بسیج را تبعیت از ولایت دانست و گفت: تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها در این است که ریزش ها و رویش‌ها و نوشدگی در جریان است و خیزش عمومی شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی ۸ سال دفاع مقدس بود و رهبران اجتماعی کار را پیش می‌بردند و هنوز انقلاب را آن رهبران به جلو می برند؛ آنهایی که بعد از جنگ بر آرمان های خودشان پایبند ماندند.

رییس سازمان بسیج سازندگی افزود: بنا بر فرموده رهبر انقلاب اردوهای جهادی یکی از بهترین عرصه ها برای تربیت نیروهای در تراز انقلاب و همچنین برای شناسایی فرماندهان و مدیران آینده است.

سردار زهرایی تصریح کرد: اردوهای جهادی صرف یک تشکل و اردوهای جهادی و خودسازی نیست کما اینکه این موارد در آن وجود دارد اما در دل اینها مدیران شناسایی می شوند.

وی گفت: در تمام شهدای جهادی یک نوع تفکر و باور مشترک نسبت به انقلاب امام زمان آخرت و... وجود دارد که این را باید قدر بدانیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی بیان داشت: د از سال ۷۹ که اردوهای جهادی شروع شد رهبر معظم انقلاب با واژه‌هایی چون محرومیت زدایی، سفیران کار و تلاش و در آخرین بیاناتشان مژده آینده کشور خطاب کردند.

سردار زهرایی دو محور اساسی گام دوم انقلاب را جوانان و تفکر مدیریت جهادی بیان کرد و افزود: در گام دوم محرومیت زدایی صرف نیست بلکه این تفکر جهادی گسترش پیدا کند و افراد جهادی مسئول شوند تا اینقدر هزینه فساد و رانت نپردازیم.

وی ادامه داد: چرا تصمیمات مسئولان به نفع مردم نیست و به نفع حزب و گروه خاصی است چون آدم جهادی با تفکر انقلابی مسئول نیستند.

رییس سازمان بسیج سازندگی بیان داشت:در گام دوم باید مسئولیت‌های به افراد جهادی واگذار شود چون انقلاب متعلق به نیروهای انقلابی است و این هدفی است که در بسیج برای جهادگران در نظر گرفته شده است.

سردار زهرایی گام دوم انقلاب را بسیار مهم و سخت برشمرد و گفت: توانمندی و ساماندهی گروه های جهادی، کمک به دولت در انجام پروژه های محرومیت‌زدایی و کمک به اقتصاد مقاومتی ماموریت و رسالت بسیج سازندگی است.

وی با بیان اینکه در بخشی از بدنه اجرایی تفکر مردمی کردن اقتصاد وجود ندارد، گفت: قوانین به نفع مردم نوشته نمی شود و کار را سخت کرده است.

رییس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: برای شما کارآفرین و تسهیلگران اشتغال با همه استعلامات و سختی‌هایی که در این راه می‌کشید این جهاد واقعی و اقتصادی است که شماها ژنرال این جنگ اقتصادی هستید، پس خسته نشوید و بجنگید نهضت روشنگری و جهاد و بصیرت افزایی جز توسط بسیجیان و جهادگران در این کشور اتفاق نمی‌افتد و مطمئن باشید به فرموده رهبر معظم انقلاب پیروزی باشماست.

کد خبر 4788625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =