روند افزایشی تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان

خرم‌آباد- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با اشاره به روند افزایشی تعداد دانشجویان این دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی توفیقات زیادی در حوزه اشتغالزایی داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرح بخش چهارشنبه در مراسم تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سخنانی با بیان اینکه در حال حاضر هشت هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: تا سال گذشته روند پذیرش دانشجو سیر نزولی پیدا کرده بود که خوشبختانه با سیاست هایی که دانشگاه در سطح کشور و استان در دستور کار قرار داد، این روند متوقف شد و رو به افزایش است.

روند افزایشی تعداد دانشجویان علمی کاربردی لرستان

وی با بیان اینکه در سالجاری و ترم گذشته آمار دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان رو به افزایش بوده است، تصریح کرد: تعداد دانشجویان این دانشگاه از شش هزار نفر به هشت هزار نفر ارتقا پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان، بیان داشت: امید داریم که در آینده نیز اینگونه باشد، با توجه به سیاست های دولت، برنامه ششم توسعه و ... انتظار این بوده که تعداد دانشجویان مهارتی ما رو به افزایش باشد.

فرح بخش با تاکید بر اینکه بین تعداد دانشجویان در دانشگاههای مهارتی و توسعه کشور ارتباط وجود دارد، عنوان کرد: در کشورهای توسعه یافته در سطح جهان، عمده آموزش های عالی به دانشگاههای مهارتی ارتباط دارد.

روان شدن چرخ اقتصاد کشور با به کار گیری دانشجویان مهارتی

وی با اشاره به اینکه در کشور آلمان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد دانشجویان آن در رشته های مهارتی تحصیل می کنند، افزود: ما هم این روند را طی می کنیم و امید داریم که در آینده با تعداد فارغ التحصیلان بخش مهارتی و حرفه ای، به روان کردن چرخ های اقتصادی و صنعتی کشور کمک کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان تاکید کرد: هر چقدر که تعداد فارغ التحصیلان ما در دانشگاه مهارتی افزایش پیدا کند به طور حتم بازار کار وسیع تری برای آنها ایجاد می شود.

فرح بخش با بیان اینکه اگر دانشجویان آموزش های مناسبی ببینند، می توانند کارآفرین باشند، عنوان کرد: ما با کمترین سرمایه گذاری و هزینه می توانیم یک شغل برای فارغ التحصیلان ایجاد کنیم و هر چقدر که در این حوزه سرمایه گذاری شود می تواند بسیار مفید و سودمند باشد.

توفیقات دانشگاه علمی کاربردی در حوزه اشتغال

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه صنعت ما یک خلاء وجود دارد که امیدواریم آن را با آموزش ها و فارغ التحصیلان مهارتی پر کنیم، عنوان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی به طور معمول سریع تر نزدیک به کار و جذب بازار کار می شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه آمارها نشان می دهد که این دانشگاه توفیقات زیادی در امر اشتغالزایی داشته است، بیان داشت: رسالت و وظیفه فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی توسعه کشور است، کسانی که فارغ التحصیل می شوند باید به گردش چرخ های اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و مدیریتی کشور کمک کنند.

بنابر این گزارش، در این مراسم از ۲۰۰ دانش آموخته دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان تجلیل به عمل آمد، از این دانشگاه نیز ۳۰ هزار دانشجو تا کنون فارغ التحصیل شده است.

کد خبر 4788629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =