افزایش نرخ برخی کالاها در شهرستان کاشان غیرمنطقی است

کاشان - رئیس دادگستری کاشان گفت: بعد از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت افزایش نرخ برخی کالاها در سطح شهرستان کاشان غیرمنطقی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیروس افضلی پیش از ظهر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان کاشان با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای خدشه دار کردن امنیت و آسایش موجود در ایران به کار بسته است، اظهار داشت: با تلاش و همت نیروهای مسلح و با فضل خدا دشمن و استکبار جهانی در رسیدن به اهداف خود ناکام می ماند.

وی با اشاره به اینکه باید در زمان فتنه بصیر و آگاه باشیم، ابراز داشت: به لطف خدا و برکت خون شهیدان و همچنین تلاش و مجاهدت های نیروهای بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، کاشان در فتنه ۹۸ دوران آرامی را سپری کرد ولی معنای این امر آن نیست که مردم نسبت به مشکلات اقتصادی و معیشتی راضی هستند.

رئیس دادگستری کاشان با بیان اینکه افزایش قیمت ها باید منطقی و معقول باشد، تصریح کرد: افزایش بعضی از قیمت ها در سطح شهرستان کاشان غیر منطقی است.

افرادی که افزایش غیرمنطقی به کالا و خدمات می دهند اغتشاشگران و اشرار اقتصادی هستند

وی با اشاره به اینکه افرادی که قیمت کالا و خدمات را بدون هیچ ضابطه و منطقی افزایش می دهند، خاطرنشان کرد: این دسته از افراد اغتشاشگران و اشرار اقتصادی هستند که از وضعیت پیش آمده سواستفاده می کنند.

با افراد و واحدهای متخلف برخورد جدی می شود

افضلی از برخورد جدی متولیان تنظیم بازار با واحدهای متخلف خبر داد و اذعان کرد: با افراد و واحدهایی که بخواهند با افزایش غیرمنطقی و غیرمعقول قیمت ها مردم را تحت فشار قرار دهند و زمینه ناراحتی آن ها را فراهم کنند برخورد می شود.

وی با بیان اینکه نباید به فرصت طلبان اجازه خودنمایی داد، افزود: حضور این افراد باعث ایجاد فتنه و بحران می شود.

اغلب افراد دستگیر شده در اغتشاشات سال۹۶ فریب خورده و از طبقات محروم جامعه بودند

رئیس دادگستری کاشان با اشاره به اغتشاشات سال ۹۶ بیان داشت: اغلب افرادی که در آن اغتشاشات دستگیر شدند افرادی فریب خورده از طبقات محروم جامعه بودند که حساب آنها از افراد سازماندهی شده و مرتبط با سرویس های اطلاعاتی خارج از کشور جداست.

وی با بیان اینکه اگر امروز در شهر و کشور امنیتی وجود دارد به راحتی ایجاد نشده است، اظهار داشت: باید عوامل و زمینه های ناراضایتی مردم را کم کنیم.

کارکنان دادگستری کاشان پرونده ها را با تمام قوا و صادقانه رسیدگی می کنند

افضلی با اشاره به بعضی از کمبودها و نقصان ها به دلیل کمبود امکانات تصریح کرد: با این وجود قضات و کارمندان دادگستری کاشان با تمام قوا و صادقانه در حال رسیدگی به پرونده ها هستند.

وی با بیان اینکه طبق کف استاندارد یک همکار در دادگستری باید ۹۰ پرونده در ماه را رسیدگی کند، افزود: به دلیل کمبود نیروی انسانی و امکانات مورد نیاز بررسی پرونده ها تا ۲۰۰ مورد افزایش پیدا می کند که نشان از تلاش و مجاهدت همکاران دادگستری کاشان در رسیدگی به پرونده هاست.

رئیس دادگستری کاشان بیان داشت: قضاوت و اجرای عدالت در مقام اجرا از سخت ترین مشاغل و کارهاست که فقط در شان انبیا و معصومین است.

کد خبر 4788643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =