افزایش سهم آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی به ۳۰ درصد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تا پایان برنامه ششم سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی در آموزش های مهارتی از ۱۰ درصد به ۳۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جشن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران برگزار شد.

امید گفت: هدف از برگزاری جشن های دانش آموختگی، ایجاد هویت مشترک برای دانش آموختگان دانشگاه است و انتظار ما از دانش آموختگان این دانشگاه این است که از مهارتی که آموزش دیده اند، برای ایجاد اشتغال برای خود و دیگران و رفع مشکلات کشور استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی از تفاوت های ما با دانشگاههای نظری این است که ما بنای تربیت کارمند را نداریم، بلکه هدف ما تربیت کافرماست و هم اکنون نیز ۴۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های مرتبط با شغل شان تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی از آموزش عالی کشور هم اکنون ۱۰ درصد است که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه به ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی بر ارتقاء کیفیت آموزشی در سطح بین المللی تاکید کرد و گفت: زمینه برای حضور دانشجویان این دانشگاه در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور آلمان فراهم شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: این دوره کوتاه مدت آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان علمی کاربردی کشور با مهارت روز دنیا و آماده کردن فضای بین المللی برای کسب و کار برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به جشن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: یکی از نکات قابل توجه این جشن این است که طراحی و دوخت لباس های دانش آموختگان توسط مراکز و دانشجویان خودمان انجام پذیرفته است.

امید خطاب به دانش آموختگان تاکید کرد: در هر محیطی که قرار گرفته اید با دانش روز کار کنید و ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنید چرا که دانشگاه جامع علمی کاربردی به دنبال ایجاد فرصت هایی برای دانش آموختگان است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ مرکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی کشور ایجاد شده است، از دانش آموختگان خواست ایده هایشان را به مراکز نوآوری بیاورند و با تاسیس شرکت‌های نوآور در این مراکز از بسترها، فرصت ها، سرمایه گذاری ها و تسهیلاتی که دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم کرده است، استفاده کنند.

کد خبر 4788690

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =