احیای برخی از رشته‌های تحصیلی توسط دانشگاه علمی کاربردی لرستان

خرم‌آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، گفت: برخی رشته‌های مورد نیاز از سوی دانشگاه علمی کاربردی استان احیا شده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی امروز در مراسم تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سخنانی با بیان اینکه اهمیت علم و دانش بر کسی پوشیده نیست و جامعه ای که افراد آن آگاه، بالغ، باسواد و اهل علم باشند توسعه یافته محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر نخبگان ما در جامعه توسعه یافته باشند، سازمان های ما بالنده و توسعه یافته باشند جامعه نیز توسعه یافته خواهد بود، تصریح کرد: تناسب تحصیلی با شرایط و نیازهای جامعه بسیار مهم است.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه خیلی از رشته های دانشگاهها بازار کار ندارند، عنوان کرد: افراد با این نگاه وارد دانشگاه می شوند که در جایی تحصیلات آنها مورد خدمت واقع شود و تاثیر گذار باشد یا اینکه فرد برای خود شغلی ایجاد کند و برای زندگی و ادامه تحصیل او شرایطی فراهم شود.

ثمینی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در سال های گذشته دانشگاه علمی کاربردی در این مسیر قرار گرفته است و کسانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند علاوه بر اینکه مراحل علمی را پشت سر می گذارند، مهارت های مورد نیز را همزمان دریافت می کنند، افزود: این امر خیلی ارزشمند است و در پیشرفت کار، اشتغالزایی، کارآفرینی و ... تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه محیط علمی را تجربه کرده اند و سایر آیتم های مورد نیاز ارتباط با جامعه را دریافت می کنند، تصریح کرد: این امر در توسعه جامعه بسیار تاثیر گذار است.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، تصریح کرد: امیدواریم رشته هایی که مورد نیاز در استان هستند برای توسعه و پیشرفت مورد توجه قرار گیرند.

ثمینی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های لرستان در حوزه های مختلف، عنوان کرد: برخی رشته های مورد نیاز از سوی دانشگاه علمی کاربردی استان احیا شده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

کد خبر 4788752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =