تکمیل چرخه تولید  از اولویت های توسعه صنایع دستی خراسان جنوبی

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: تکمیل چرخه تولیدات صنایع دستی ، آموزش و بازار فروش محصولات از اولویت های ما برای حمایت و توسعه صنایع دستی استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان در حاشیه افتتاح و  بازدید از چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان جنوبی، اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی امسال به نسبت سال گذشته از نظر کمی و کیفی ارتقا پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد مجموع غرفه ها ۱۰۰  درصد افزایش داشته است، افزود: میزان غرفه های صنایع دستی استان نیز به شکل قابل توجه ای افزایش پیدا کرده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مکان برگزاری نمایشگاه نسبت به سالیان گذشته بسیار بهتر شده است، گفت: خوشبختانه تمامی استان های کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان برنامه و اقدامات بسیار خوبی را در حمایت از صنایع دستی استان داشته است، عنوان کرد: بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بین هنرمندان تقسیم شده است.

معتمدیان با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۲۰۰ شغل در حوزه صنایع دستی استان ایجاد شده است، بیان کرد: خوشبختانه استان خراسان جنوبی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی دارد به صورتی که ۶۰ نوع محصول صنایع دستی در استان تولید می شود.

وی با بیان اینکه بسته بندی محصولات نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است، اظهار داشت: پیش بینی می کنیم امسال فروش بیشتری نیز نسبت به سالیان گذشته داشته باشیم و شاهد رونق بیش از پیش این هنر باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه صنایع دستی در بحث ایجاد اشتغال بسیار تاثیر گذار است، افزود: توجه به بخش صنایع دستی از برنامه های استانداری خواهد بود چراکه یکی از شاخص های توسعه استان صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش و تکمیل زنجیره تولیدات صنایع دستی باید توجه بیشتری صورت گیرد، گفت: نبود مواد اولیه باعث وقفه در تولید و افزایش قیمت تولیدات می شود که این مهم نیاز به توجه بیش از پیش دارد.

معتمدیان با اشاره به اینکه تکمیل چرخه تولیدات صنایع دستی و آموزش و بازار فروش محصولات از اولویت های ما است، عنوان کرد: برپایی نمایشگاه ها باعث معرفی استان می شود لذا هنرمندان استان باید در نمایشگاه های سایر استان ها حضور فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با کیفی کردن محصولات در نمایشگاه های بین المللی نیز حضور داشته باشیم که در این خصوص رایزنی هایی انجام شده است.

کد خبر 4789083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =