شیوه برگزاری جشنواره‌های رضوی مورد بازنگری قرار گرفته است

بیرجند- معاون فرهنگی و هنری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت:شیوه برگزاری جشنواره‌های رضوی مورد بازنگری قرار گرفته است.

گزارش‌ خبرنگار مهر، سید جواد رفائی چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه جشنواره خوشنویسی‌ رضوی اظهارکرد: بیرجند به عنوان شهر فرهنگ و علم یکی از افتخارات خراسان بزرگ از گذشته های بسیار دور بوده است.

معاون فرهنگی و هنری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به تغییرات در روند برگزاری جشنواره‌های روضوی بیان‌کرد: در دوره مدیریت جدید بنیاد در برگزاری جشنواره یک بازنگری انجام شد و جشنواره‌ها به جای دهه کرامت در طول سال برگزار می‌شود.

رفائی با تأکید بر اینکه برگزاری جشنواره‌های مختلف رضوی در طول سال در حوزه فرهنگ تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت، ادامه داد: از طرف دیگر برخی از جشنواره‌ها به صورت دو سالانه و برخی به صورت سه سالانه برگزار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه خوشنویسی تنها هنر نوشتن نیست، افزود: این هنر برجسته در کنار موسیقی نقش مهمی در ماندگاری و تقویت زبان و ادبیات فارسی داشته و از طرف دیگر از جمله هنرهای مورد پسند و قبول همگان است.

معاون فرهنگی و هنری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: خوشنویسی با عرفان اسلامی نیز ارتباط عمیقی دارد و از درون هنرمند جوشش می‌گیرد.

رفائی با بیان اینکه شکل‌گیری بانک جامع اطلاعاتی رضوی پیگیری می‌شود، بیان‌کرد: در این بانک اطلاعاتی شناسه و اطلاعات همه کارهایی که هنرمندان و اهل فرهنگ برای امام رضا(ع) انجام دادند، جمع آوری می‌شود.

عباسعلی بهار، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: خراسان جنوبی در حوزه جشنواره های رضوی در ابتدا متولی برگزاری جشنواره جوانه های شعر رضوی بود.

وی با بیان اینکه بعد جشنواره نقاشیخط و سپس خشنویسی رضوی را برگزار کردیم، اظهارکرد: هدف از برگزاری هر جشنواره به بلوغ رساندن و کمال آن هنر در یک منطقه است که  فراز و فرود های برگزاری جشنواره‌ها رسیدن به این مهم را با مشکل رو به رو می‌کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: خواست ما این است که جشنواره خوشنویسی رضوی در خراسان‌جنوبی ماندگار بماند تا به اهداف اصلی خود برسد.

کد خبر 4789139

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha