پتانسیل صنعتی و معدنی استان سمنان در خدمت گردشگری باشد

سمنان- معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه اداره میراث فرهنگی به‌تنهایی نمی‌تواند برای توسعه گردشگری گام بردارد، گفت: پتانسیل صنعتی و معدنی استان در خدمت گردشگری باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری شامگاه چهارشنبه در دومین جلسه کار گروه آموزش و پژوهش استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع‌دستی به‌تنهایی نمی‌تواند در راستای توسعه گردشگری گام بردارد و از عهده این دستگاه خارج است، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را متناسب با اهداف توسعه گردشگری و همسو با این اداره کل تبیین کنند.

وی بابیان اینکه پتانسیل‌های صنعتی و معدنی استان سمنان به نفع گردشگری باید به کارگیری شود، افزود: اقدامات دستگاه‌ها در حوزه گردشگری نباید نافی یکدیگر باشد و همه اقدامات باید در راستای منافع مردم صورت گیرد ‌تا به توسعه گردشگری خدشه‌ای وارد نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه گردشگری یکی از محورهای مهم توسعه و مورد تاکید استاندار است، ابراز داشت: می‌بایست طرح پژوهشی استان در کارگروهی جمع‌بندی و سپس به منظور ارائه در شورای برنامه‌ریزی بازنگری و ایرادات آن برطرف شود.

عسگری در ادامه تصریح کرد: در شورای برنامه‌ریزی استان سمنان برای حوزه گردشگری می‌بایست خط قرمزها واضح و روشن برای مجموعه فعالیت دستگاه‌های اجرایی مشخص شود تا از کج رفتاری‌ها دراین خصوص جلوگیری به عمل آید. 

وی بابیان اینکه در خصوص هفته پژوهش دستگاه‌های اجرایی باید ضمن داشتن همکاری لازم کمک حال دانشگاه‌ها باشند، افزود: در کارگروه پژوهش آنچه که چهارچوب محورهای توسعه استان است به عنوان شاکله و نیاز مطرح است تا در شورای برنامه‌ریزی برای دستگاه‌هایی که در این خصوص تکلیف دارند برنامه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست مقرر شد تا اعضای کمیته‌های آموزش و پژوهش موردبازنگری قرارگرفته و تا پایان آذرماه نظرات کمیته‌ها جمع‌بندی شوند تا دستگاه‌ها بتوانند قراردادهای پژوهشی خود را منعقد کنند.

کد خبر 4789181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =