ضرورت نقش آفرینی پارلمان محلی در جلوگیری از ورود پساب به دریا

بندرعباس - مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان بر ضرورت نقش آفرینی پارلمان محلی در جلوگیری از ورود پساب به دریا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل آبفای هرمزگان در بازدید اعضای شورای شهر بندرعباس از  تصفیه خانه فاضلاب ،  بر ایجاد زیر ساخت لازم جهت استفاده از پساب به عنوان ظرفیت آبی جدید تاکید کرد.

امین قصمی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی خاص شهر بندرعباس، تا محل مصرفی برای پساب تعریف نشود ناگزیر این ظرفیت عظیم بایستی وارد دریا شود.

وی افزود: استفاده از این ظرفیت نیازمند یک برنامه ملی و اراده جمعی است که در این رابطه به مدت دو سال در حال مذاکره با صنایع غرب برای متقاعد نمودن آنان جهت خرید پساب هستیم.

وی با تاکید بر ضرورت الزام صنایع نسبت به خرید پساب، گفت: ایجاد کمربند سبز در غرب بندرعباس از جمله الزامات زیست محیطی صنایع است که آب مورد نیاز آن را می توانند از طریق پساب تامین کنند.

قصمی همچنین با اشاره به امضاء قرارداد فروش پساب از سوی بخش خصوصی به شهرداری بندرعباس، اظهار داشت: استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز شهری به منظور کاهش میزان مصرف آب شرب از دیگر زیرساخت های لازم جهت استفاده از ظرفیت پساب به عنوان منابع آبی جدید است.

وی گفت: بر اساس این قرارداد به میزان ۲۰۰ لیتر بر ثانیه از ظرفیت پساب در اختیار شهرداری بندرعباس قرار می گیرد که به دلیل شرایط خاص اقلیمی و لب شور بودن پساب باید برای آبیاری فضاری سبز تصفیه تکمیلی بر روی آن صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این قرارداد بایستی در جلسه شورای شهر بررسی و  تصویب شود و سپس از سوی شهرداری جهت اجرا ابلاغ گردد.

مدیرعامل آبفای استان افزود: در خصوص تامین مالی این قرارداد آبفا در راستای کمک به شهرداری، ۲۵ درصد از قیمت خرید پساب را تامین خواهد کرد که این موضوع نیاز به مصوبه شورای شهر دارد .

 قصمی با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی شورای شهر به عنوان پارلمان محلی در تحقق مطالبات مردمی، خواستار حمایت و پیگیری جدی اعضاء این پارلمان در متقاعد سازی صنایع غرب در خرید پساب و تامین منابع مالی قرارداد فروش پساب به شهرداری به منظور جلوگیری از ورود این سرمایه ملی به دریا شد.

در ادامه، اعضاء شورای شهر بندرعباس از روند عملیات مقاوم سازی مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی ذخیره آب داماهی، عملیات اجرایی شبکه جمع آوری فاضلاب محلات درخت سبز، تپه الله اکبر و شمال بلوار جمهوری بازدید کردند. 

کد خبر 4789261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =