اختصاص ۱۸هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان

سنندج - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: دولت طی سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان در نظر گرفت.

محمد امید در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دولت در بحث توسعه اشتغال در روستاها توجه ویژه به مناطقی است که استعداد و ظرفیت های بسیاری در راستای ایجاد اشتغال و توسعه دارند و نیاز است با در اختیار گذاشتن منابع مالی مناسب روند احداث و راه اندازی واحدهای تولیدی در این مناطق را تسریع بخشید.

وی افزود: با حمایت های دولت می توانیم شاهد توسعه، اشتغالزایی و کارآفرینی در مناطق محروم و روستایی باشیم و در این راه دولت در بخش روستاها طی سال گذشته توجه ویژه ای را داشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستاییان در نظر گرفته شده که تا امروز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ و ۱۱ هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.

امید یادآور شد: در کنار این منابع ویژه از محل منابع مشترک معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مجموعه بنیاد مستضعفان تسهیلاتی در اختیار کارآفرینان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برای استان کردستان در بخش زیر منابع که منابع مشترک بین امور روستایی و بنیاد مستضعفان است ۶۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و در بخش منابع اشتغال روستایی نیز بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا امروز رقم قابل توجهی از آن جذب شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با بیان اینکه عملکرد جذب اعتبارات در کردستان نسبت به سایر استان های کشور بسیار قابل قبول بوده است، گفت: تا امروز بیش از ۸۰ درصد این منابع در کردستان جذب شده است.

امید با بیان اینکه کیفیت طرح هایی که در این استان اجرا شده بسیار خوب بوده و توانسته اشتغالزایی مناسبی ایجاد کند، اظهار داشت: این آمادگی را داریم در صورتی که بقیه منابع صندوق توسعه ملی جذب شود در راستای توسعه اشتغال روستایی بیش از گذشته این این منابع را در اختیار استان هایی مانند کردستان قرار دهیم.

کد خبر 4789264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =