تبیین معیارهای انتخاب صحیح در انتخابات مجلس الزامی است

زنجان-رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: در شرایط کنونی که انتخابات اسفندماه را پیش رو داریم، تبیین معیارهای انتخاب صحیح الزامی است.

 سجاد خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تبیین معیارهای انتخاب صحیح الزامی است، گفت:  در شرایط کنونی که انتخابات اسفندماه را پیش رو داریم، تبیین معیارهای انتخاب صحیح الزامی است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان افزود: توصیه من به افرادی که به دنبال این هستند که فقط اسمی از آن‌ها در فهرست ثبت‌نام کنندگان آورده شود و یا اینکه برخی‌ها برای بر سر زبان‌ها ماندن نام‌شان و یا اینکه ترمیم و اعاده حیثیت رد صلاحیت‌شان در ادوار گذشته و یا اینکه مورد توجه قرار گرفتن و یا هر دلیل دیگری، از جمله شهرت و آوازه نام داشتن ثبت‌نام می‌کنند ولی حضور با اراده و مصمم در میدان رقابت انتخاباتی تا پایان انتخابات را ندارند، این است که وقت و انرژی مردم، دولت و نظام را نگیرند.

خدایی در پاسخ به این سئوال که آیا معتقد نیستید حضور این‌گونه افراد، تنور انتخابات را گرم کرده و باعث افزایش مشارکت مردمی می‌شود، تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیرشان قبل از درس خارج فقه، همانند چراغ راهی است تا بهترین مسیر را انتخاب کنیم و به تعبیری تصریح می‌نمایند کسانی که توانمندی، مسئولیت‌پذیری، تعهد و دیگر معیارهای لازم را ندارند، نباید وارد عرصه انتخابات شوند.

کسانیکه بدنبال آوازه نام هستند، وقت و انرژی مردم ، دولت و نظام را نگیرند

عضو شورای شهر زنجان با توصیه به داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کسانی که به دنبال شهرت و آوازه نام هستند، نباید وقت و انرژی مردم، دولت و نظام را بگیرند.

خدایی که در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان با بیشترین آرا به شورا راه یافت،  یادآور شد: برای مشارکت حداکثری مردم و گرم شدن منطقی تنور انتخابات، همه افراد بالاخص فعالان سیاسی و اجتماعی باید با انتخاب مسیر و شیوه درست حضور در این عرصه منجمله آگاهی‌سازی و تشویق آحاد مردم، بستگان، آشنایان، همکاران و دوستان به ایفای نقش و وظیفه خود بپردازند و برای این منظور حتما نباید خود اقدام به ثبت‌نام کنند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به نقش شوراها در شرایط کنونی، اظهار کرد: با وجود اینکه دخالت و پرداختن به موضوع انتخابات جزو وظایف قانونی و نوشته شده شوراها نیست اما جامعه شورایی وظایفی نانوشته نیز دارند که در قبال موکلان خود متعهد به بیان آن‌ها هستند و آن، تبیین معیارهای انتخاب صحیح به منظور آگاهی‌دهی و آگاهی‌بخشی و نیز تشویق مردم به حضور و مشارکت حداکثری در عرصه انتخابات است.

خدایی خاطرنشان کرد: این نوع رویکرد، زمینه مناسب را برای انتخاب اصلح‌ترین افراد فراهم کرده و باعث بالا بردن میزان مشارکت مردمی، انسجام، وحدت و پشتیبانی مردم از انقلاب و نظام اسلامی می‌شود.

کد خبر 4789334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =