مردم انتظار دارند نمایندگان نظارت قوی بر عملکرد دولت داشته باشند

سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت: مردم انتظار دارند که نمایندگان خلاقیت داشته باشند و طرح های اساسی کشور را دنبال کنند، افزون بر این دقت و نظارت قوی بر عملکرد دولت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور در سایت دو فرمانداری واقع در مصلی امام خمینی(ره) برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

وی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: مجلس شورای اسلامی در کشور ما بسیار جایگاه رفیع و تعیین‌کننده‌ای دارد و همانطور که امام راحل فرمودند، مجلس باید عصاره فضائل ملت و در راس امور باشد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه ادامه داد: هر زمان که مجلس قوی داشته باشیم، اثر آن را در پیشرفت کشور می‌توانیم ببینیم، چون مجلس می‌تواند در طراحی ساختارهای کشور کمک سایر قوا باشد؛ بنده هم به همین دلیل داوطلب نمایندگی مجلس شدم. فکر می کنم ما احتیاج به یک مجلس قوی، متخصص، مقتدر و شجاع داریم. اکنون وضعیت کشور در یک شرایط ویژه است؛ باید تصمیمات بزرگی گرفته و تغییرات بزرگی ایجاد شود، همچنین ساختارهای اداری و اقتصادی کشور همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کردند باید با یک تحول بزرگی روبرو شود و تغییرات اساسی داشته باشد.

مهمانپرست اظهار داشت: مهم‌ترین بحثی که سالیان متمادی مقام معظم رهبری به آن تاکید کردن، بحث‌های اقتصادی اصل ۴۴ قانون اساسی و آرزوی داشتن اقتصاد بدون نفت بوده است، برای اینکه ما به این آرزوی دیرینه برسیم، احتیاج داریم تا تصمیمات بزرگی بگیریم. مجلس می‌تواند نقش اساسی در این موضوع داشته باشد، البته به شرط اینکه نمایندگان مطلع، متخصص، معتقد، دلسوز و شجاع وارد مجلس شوند.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت کنونی مجلس شورای اسلامی را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: انتظاری که مردم از مجلس دارند، بالاتر از وضعیتی است که اکنون شاهد آن هستیم. در هر مقطعی که شاهد یک مجلس قوی با حضور نمایندگان مطلع و دلسوز بودیم، تاثیرات آن در وضعیت کشور را به راحتی می‌توانستیم احساس کنیم.

سفیر سابق کشورمان در لهستان ادامه داد: شرایط فعلی طوری است که به نظر می‌آید مردم خواستار تغییرات اساسی در مجلس هستند و این شروع یک تغییرات بزرگ است و تغییرات را از مجلس باید شروع کرد.

مهانپرست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با شرایط فعلی کشور مردم به پای صندوق های رای می آیند یا خیر، گفت: ممکن است در وضعیت فعلی بسیاری از مردم از آمدن به پای صندوق های رای ناامید و مایوس شده باشند؛ اما باید این نکته را در نظر بگیرند که رای ندادن یا حضور پیدا نکردن مشکلات را در کشور ما حل نمی‌کند. به هر حال میزان، اکثریت آرائی است که افراد داوطلب آن را کسب می‌کنند. پس اگر مردم دلسوز کشور هستند باید در این انتخابات مشارکت کنند و افرادی که مورد نظر ایشان است را انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر به هر دلیلی در انتخابات پیروز نشوید، چه انتظاری از نمایندگان مجلس دارید، گفت: هرکسی که توفیق نمایندگی را پیدا کند باید مسئولیتی که بر عهده دارد را به خوبی ایفا کند، مردم انتظار دارند نمایندگانشان به فکر مشکلات کشور باشند، همچنین آنها انتظار دارند که نمایندگان خلاقیت داشته باشند و طرح های اساسی کشور را دنبال کنند، افزون بر این دقت و نظارت قوی بر عملکرد دولت داشته باشند.

دیپلمات کشورمان ادامه داد: نمایندگان منتخب نباید اجازه دهند که برنامه‌های مصوب کشور کنار گذاشته شود؛ اجازه ندهند فساد در گروه‌های مختلف رخنه کند؛ نمایندگان مجلس نمایندگان کشور و مردم هستند، آنها به نمایندگی از مردم باید حافظه دستاوردهای نظام و انقلاب باشند. یک مجلس قوی می تواند به دولت کمک کند تا عملکرد خود را تصحیح و در چارچوب تعیین شده حرکت کند.

کد خبر 4789443

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =