نظریه توسعه وابسته،کشور و مردم را به پرتگاه بردگی سنتی کشانده است

تبریز-حجت الله عبدالمالکی گفت:نظریه توسعه وابسته، کشور و مردم را به پرتگاه بردگی سنتی کشانده است.

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الله عبدالمالکی  عصر روز پنجشنبه در جمع فعالان فضای مجازی استان آذربایجان شرقی گفت: نظریه اقتصاد وابسته کشورها را به دو گروه دارای قدرت حرکت  و ناتوان از قدرت حرکت  تقسیم می کند که کشورهای ناتوان لاجرم برای عقب نماندن از قطار توسعه،  باید مانند واگن به لوکوموتیو پیشرفت کشورهای غربی متصل شوند و تقسیم کار آنها را بپذیرند

وی با بیان اینکه قراردادن کشور در مدار اقتصادی اقتصاد وابسته به غرب یعنی پذیرفتن خام فروشی و تک محصولی، ابزار کنترل و تسلط بر کشور را،  ipc  ، fatf، معاهده پاریس و سند ۲۰۳۰ عنوان کرد.

علت کینه و دشمنی غرب و جنگ اقتصادی با ایران اسلامی را، جنگ تمدنی دانست که نقطه شروع آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود و افزود: کشورهای غربی تا ایران از تمدن سازی دست برندارد ایران را رها نخواهند کرد.

وی با اذعان به اینکه قراردادipc   ۹۰ درصد حاکمیت دولت، ملت و وزارت نفت را به کشورها و شرکت های غربی واگذار کرده و کشور را به قبل از ملی شدن صنعت نفت سوق داده است افزود: fatf  یعنی داشتن اطلاعات تراکنش های مالی تا امکان و راه های تولید را به راحتی بسته و کنترل کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق با بیان اینکه معاهده پاریس که به دنبال کاهش گازهای گلخانه ای است در بطن خود به دنبال کاهش نرخ تولید و رشد جمعیت کشورهای گروه دوم -ناتوان از تولید و حرکت- بوده و آنها را مکلف به تبعیت از برنامه های خود می کند افزود: این درحالی است که آمریکا به عنوان بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای به علت اینکه معاهده پاریس منجر به کاهش تولید ملی اش می شد، از این معاهده خارج شد.

وی سند ۲۰۳۰ را یکی دیگر از ابزارهای غرب برای به سربازی و بردگی گرفتن دیگر کشورها بیان کرده و افزود: کشور ما با دارا بودن ۷ درصد از منابع طبیعی جهان و سایر شاخصه ها از جمله نیروی انسانی دانش آموخته به تنهایی لوکوموتیوی پیشرفته است که با سرلوحه قراردادن  الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و اقتصاد مقاومتی می تواند در گام دوم انقلاب اسلامی، جزو گشورهای نوظهور اقتصاد جهانی قرار بگیرد.

 حجت الله عبدالمالکی با اشاره به جنگ ادراکی دشمنان در سیاه نمایی وضعیت پیشرفت و القای پسرفت کشور بعد از انقلاب گفت: قدرت تخریب یک مدیر فاسد در حد یک بمب اتم است بنابراین هرچند درصد کمی از مدیران دچار فساد هستند اما میزان ادراک مردم بعلت همین حجم از تخریب با واقعیت فرق دارد.

وی افزود: در قضیه افزایش قیمت بنزین به لحاظ علمی تورم هزینه ای افزایش قیمت بنزین ۴ درصد است اما تورم روانی و انتظار مردم وقوع سه برابری تورم بود که دولت در آگاهی بخشی عمومی و کاستن از با روانی آن ناموفق و منفعل عمل کرد. بنابراین علت اصلی نارضایتی مردم از گرانی بنزین تبعات انتظاری آن بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق در پاسخ به این سوال که میزان اثرگذاری آرای مردم در انتخابات بر رفاه و معیشت مردم چقدر است، اظهارداشت: هر برگه رای ۱۰۰ میلیون تومان ارزش دارد چراکه سرنوشت تصویب و اجرا و خرج کردن بودجه چهارساله کشور در گرو هر برگه رایی است که در صندوق ها انداخته می شود

کد خبر 4789821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =