بیش از ۱۳ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری اشتغال مجدد پیدا کردند

خرم‌آباد- مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در هفت ماهه اول امسال اشتغال مجدد پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر،  کریم یاوری امروز پنجشنبه در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در هفت ماهه اول امسال اشتغال مجدد پیدا کردند، اظهار کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است که به بیمه شدگانی که بیکار می‌شوند، ماهانه مقرری پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر امسال نسبت به شهریور ماه حدود سه درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: حمایت از بنگاه‌های مشکل‌دار موجب شده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیکاری با روند کند تری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد و این امر بر میزان اخراج کمتر از بنگاه‌ها اثر گذار بوده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این وزارت خانه پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی کار، تثبیت اشتغال، پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها را رصد و پیگیری کرده، تاکید کرد: این موضوع، از اولویت‌های کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های کشور و کارگروه ملی به شمار می‌رود.

یاوری اظافه کرد: در شرایطی که بنگاه های اقتصادی با مشکل مواجه می‌شوند، نیروی کار و کارگران عزیز باید نهایت همراهی و همکاری را برای حل مشکل در جهت پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با کارفرمایان به عمل آورند و خواسته‌های خود را از مبادی ذیربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و به ویژه نظام  مالی، بانکی و بیمه‌ای کشور می بایستی نهایت همراهی و همکاری را با بنگاههای اقتصادی در جهت حفظ اشتغال کارگران و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر برای آنان را به عمل آورند.

یاوری در خصوص اهمیت ارائه آموزش های مهارتی از سوی مراکز آموزش فنی وحرفه ای برای اشتغال دوباره مقرری بگیران اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کار را ارائه دهد.

وی افزود: در بحث بیمه بیکاری موضوعاتی از قبیل اشتغال دوباره مقرری بگیران، کشف اشتغال پنهان و ارائه آموزش‌های مهارتی بسیار حایز اهمیت است.

کد خبر 4789829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =