لزوم بررسی انگیزه داوطلبان انتخابات مجلس/جوانگرایی مدنظر باشد

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه بررسی انگیزه داوطلبان انتخابات مجلس ضروری است، بر جوانگرایی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته کرج با اشاره شانزدهم آذرماه که مزین به روز دانشجو است، اظهار کرد: روزی که رژیم پهلوی دانشجویان معترض به حضور آمریکایی ها در ایران را به شهادت رساند، روز دانشجو نام گرفت.

وی با اشاره به اهمیت جنبش دانشجویی، گفت: جنبشی که استکبارستیزی نباشد و دغدغه رفع مشکلات جامعه را نداشته باشد، حرکت آفرین و یا جریان ساز و آرمانگرا نباشد، قابل قبول نیست.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه جنبش دانشجویی نباید توسط برخی جریانات مدیریت شود، گفت: جنبش دانشجویی در حالی که سیاسی است و مسائل کشور را دنبال می کند باید جلودار اقدامات جهادی و پیشرفت علمی نیز باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به سخنان امام راحل درباره جنبش دانشجویی، گفت: آینده کشور به دست دانشجویان است، آنها نقش مهمی در قطع وابستگی های فرهنگی و اقتصادی کشور به بیگانگان دارند، نباید به سنگ اندازی ها توجه کنند.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه ملت ایران اسلامی سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است، گفت: این در حالی است که آمریکا و متحدانش در منطقه نمی توانند از قدرت منطقه ای ایران فرار کنند به نوعی نه راه پس دارند و نه راه پیش.

برخی می گویند دیگر رای نمی دهیم، حال این سوال مطرح می شود که آیا رای ندادن کار درستی است؟ وی در بخش دیگری با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز دست ابرقدرت ها را از منابع و منافع کشور کوتاه کرده و این پیروزی بزرگ است، گفت: رهبری بهمن ماه سال ۹۴ فرمودند؛ باید مقابل جریان غیرانقلابی داخل نظام ایستاد، این سخن مهمی است که باید به ان توجه کرد.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه جریانات غیرانقلابی می خواهند کشور را به عقب ببرند، گفت: وجود چنین جریاناتی یک انحراف فکری و عقیدتی است یک روش نادرست است زیرا انقلاب اسلامی هیچگاه به دنبال افکاری مانند لیبرالیسم و یا سکولاریسم نبوده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به شاخصه های که برای انتخابات باید موردنظر باشد، گفت: باید اهداف، انگیزه ها، شاخص ها افرادی که خود را در معرض انتخابات قرار داده اند را بررسی و رصد کنیم.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه برخی می گویند دیگر رای نمی دهیم، حال این سوال مطرح می شود که آیا رای ندادن کار درستی است؟ خطاب به مردم، گفت: درست انتخاب کنید و با شناخت رای دهید، خالصانه رای دهید و به مواردی مانند گرایش ها توجه ای نکنید.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب درست و توجه به ارزش های انقلابی، گفت: افرادی که خود را در معرض انتخابات قرار داده اند باید جهادی عمل کنند و راه را بر فتنه های غربی ببندند.

افرادی که کاندید مجلس می شوند باید اعتقاد عملی به قانون اساسی کشور داشته باشندخطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به اینکه برخی بهانه اینکه به فکر معیشت مردم هستند مانع از کارهایی می شوند که برای پیشرفت کشور لازم است، گفت: نیروهای غیرانقلابی توجه ای به جایگاه جوانان در جامعه و موضوع شایسته سالاری ندارند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه برخی از برای فرار از پاسخگویی در خصوص مسئولیت هایی که داشته اند به موضوع دوقطبی کردن جامعه می پردازند، گفت: برخی مسائلی مانند تعامل با جهان را مطرح می کنند و به جای اینکه نقدپذیر باشند به منتقدان اَنگ و به جریان انقلابی تهمت تندردو بودن می زنند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به یک نکته انتخاباتی، گفت: افرادی که کاندید مجلس می شوند باید اعتقاد عملی به قانون اساسی کشور داشته باشند و هر کسی در فعالیت های انتخاباتی خود طبق قانون عمل نکند به درد مجلس و قانون گذاری نمی خورد.

وی تاکید کرد: کسانی که ثبت نام کرده اند بروند یک گوشه ای در مسجد، امامزاده و یا در جوار قبور شهدا بنشینند و بیندیشند آیا برای خدا وارد این عرصه شده اند؟

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: این افراد باید مراقب باشند که آخرعاقبت خود را خراب نکنند زیرا شیطان با مهارت تمام اعمال انسان را ضعیف می کند.

امام جمعه کرج: آنهایی که سنشان بالا رفته خودشان کنار بکشند و در اوج خداحافظی کنند، باید به جوانان اجازه فعالیت داده شود، بزرگان کنارشان بنشینید و آنها را راهنمایی کنندنماینده ولی فقیه در استان البرز خطاب به افرادی که به عنوان داوطلب در عرصه انتخابات مجلس یازدهم ورود کرده اند، گفت: اگر واقعا توان حضو در این عرصه را در خود نمی بینید برای خودتان هزینه ای درست نکنید، آنهایی که سنشان بالا رفته خودشان کنار بکشند و در اوج خداحافظی کنند، باید به جوانان اجازه فعالیت داده شود، بزرگان کنارشان بنشینید و آنها را راهنمایی کنند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه برای توسعه کشور نیازمند جوانان هستیم، گفت: من به همه دوستان عرض می‌کنم برای انتخابات گزینه اولتان جوانان باشند اگر واقعا نرسیدید به اینکه فردی در جوانان شایسته است بعد سراغ دیگران بروید.

وی تاکید کرد: اگر ثبت نام های بی موردی که افراد فاقد صلاحیت بدون داشتن شرایط لازم انجام می‌دهند کار خلافی است، ثبت نام نکردن افرادی هم که صلاحیت و توانایی لازم را دارند اما پا به  عرصه  نمی گذارند نیز کار درستی نیست، نباید منتظر باشند یک بزرگی از آن‌ها دعوت کند؛ باید خود بر حسب مصلحت های جامعه وارد عمل بشوند و نتیجه کار را به خدای تعالی بسپارند.

کد خبر 4790177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =