۲۷۸ کردستانی داوطلب حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند

سنندج - رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: در پایان روز هفتم و اخرین روز مهلت ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی، تعداد داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس در کردستان به ۲۷۸ نفر رسید.

حسین خوش اقبال در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در هفتمین روز از مهلت ثبت‌ نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۱۱۱ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان کردستان نام نویسی کردند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۷ نفر زن و ۹۴ نفر نیز مرد بودند.

وی افزود: در هفتمین روز از مهلت نام ‌نویسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره ۳۸ نفر شامل پنج زن و ۳۳ مرد، حوزه انتخابیه بیجار ۱۳ نفر شامل ۱۲ مرد و یک زن، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۲۰ نفر شامل ۱۵ مرد و پنج زن، حوزه انتخابیه سقز و بانه ۱۳ نفر شامل ۱۲ مرد و یک زن و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز ۲۷ نفر شامل پنج زن و ۲۲ مرد ثبت نام خود را نهایی کردند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان ادامه داد: تا آخرین روز از مهلت ثبت نام داوطلبان برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه پنج گانه این استان در مجموع ۲۷۸ نفر شامل ۲۵۰ داوطلب مرد و ۲۸ داوطلب زن نام‌نویسی کرده بودند.

وی با اشاره به شمار ثبت نامی به تفکیک حوزه های انتخابیه استان کردستان، گفت: در نهایت ۹۴ نفر برای حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران شامل ۸۵ مرد و ۹ زن، ۵۵ نفر مریوان و سروآباد شامل ۴۹ مرد و ۶ زن، ۵۰ نفر بیجار شامل ۴۵ مرد و ۵ زن، ۴۲ نفر قروه و دهگلان شامل ۳۷ مرد و ۵ زن و ۳۷ نفر سقز و بانه شامل ۳۴ مرد و ۳ زن  به‌ترتیب بیشترین و کمترین آمار ثبت‌نامی در این دوره از انتخابات را داشته‌اند.

کد خبر 4791466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =