آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی ویژگی بارز دانشجویان است

شاهرود - کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی گفت: دانشجویان ازلحاظ فکری دارای تفاوت‌های زیادی هستند اما آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی ویژگی بارز و مشترک همه‌شان است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله گنجی شامگاه شنبه در همایش روز دانشجو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی ویژگی دانشجویان با همه تفاوت‌ها در افکار و رفتارشان است، تأکید کرد: دانشجو وقتی به قدرت و حکومت نگاه می‌کند همیشه حس می‌کند پشت پرده چیزی است که نباید به این قشر بازگو شود و این ویژگی این سن است.

وی بابیان اینکه بدبینی به قدرت، ویژگی و اقتضای سنین دانشجویی است، افزود: این امر خاستگاه سیاسی ندارد بلکه انسان در این سنین خواه‌ناخواه هویت طلب می‌شود.

مدیرمسئول روزنامه جوان بابیان اینکه قرار دادن دانشجو در چارچوب، کار دشواری است، بیان کرد: دانشجو با بروکراسی و نظارت میانه خوبی ندارد چراکه درگیر مسائل و عواطف است.

گنجی بابیان اینکه باید تشکل‌ها و تفکرهای دانشجویی را پذیرفت، تأکید کرد: شاید ما موضوعی را قبول نداشته باشیم اما باید آن را به رسمیت بشناسیم و این دو مقوله باهم متفاوت هستند.

وی افزود: جریان دانشجویی در ایران متأثر از روشنفکران است اما دانشجو پس از ورود به دانشگاه ازنظر شخصیتی احساس تحول می‌کند زیرا خاستگاه دانشگاه‌ها در کشورما بومی نیستند.

کد خبر 4791519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =